Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Eltés egyének, akik skandinavi...

Eltés egyének, akik skandinavisztikán vannak, tudnátok mesélni erről az irányról valamint a benne rejlő lehetőségekről/szépségekről/nehézségekről/esetleg buktatókról?

Figyelt kérdés

2014. dec. 28. 19:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudom aktuális-e még, de én skandis vagyok és ha vannak kérdéseid, szívesen válaszolok. :)


Előnyök: kis létszámban tanulhatsz egy szép, különleges, egyszerű nyelvet, amivel egészen biztosan lesz munkád, ha jól megtanulod, hiszen nincs túlképzés.

Ami még nagyon motiváló, hogy egy skandináv nyelv elsajátításával meg fogod érteni a másik kettőt is. :)


Hátrányok: mivel kis létszámú, ezért a mesterképzés és a doktori képzés elég gagyi, mert a legtöbben befejezik a BA-val, és ilyen kevés emberrel nem tud kiépülni egy minőségi továbbképzés. Mivel csak az ELTÉ-n oktatják, ezért nincs "versenyszellem", néha úgy érzem, hogy a tanszék el van lustulva, szóval nagyon fontos, hogy érdeklődj és a tanulás mellett képezd magad önállóan, használj ki minden lehetőséget.

2015. ápr. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!