Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol, az "Insist on" nak...

Angol, az "Insist on" nak folyamatos mód a vonzata?

Figyelt kérdés
I insist on his doing the job by himself. Mit jelent folyamatosan végezte a munkáját?? Milyen szintű nyelvtan ez?

2014. dec. 29. 13:33
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Ez nem folyamatos, hanem gerund, igéből képzett főnév. Az elöljárószó miatt főnév kell a mondatba, nem ige. Az -ing nemcsak folyamatosat jelent. Az I like singing se folyamatos. Ragaszkodom hozzá, hogy maga végezze a munkáját. Ez nem túl gyakran használt emelkedett stílus.
2014. dec. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez phrasal verb "insist on" , ilyen esetben más a jelentése az igének,mint normál esetben.
2014. dec. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Esetenként nehéz különválasztani az idiómáktól.
2014. dec. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Közép. Intermediate.
2014. dec. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat nagyon jók csak most értem haza a melóból...
2014. dec. 29. 20:39
 6/10 anonim ***** válasza:
Hm. :)
2015. szept. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bocsánat, ez teljesen alapfokú nyelvtan, hiszen nem azt kell kiszótárazni, mikor először találkozik az ember vele, hogy insist, hanem azt, hogy az insist az:

- vagy semmivel

- vagy on something vonzattal

- vagy that-es mellékmondattal jár.

Az on az semmivel sem másabb, mint a believe után az in. Azt meg azzal kell használni.


Phrasal verb-nek mást hívunk, amikor is a jelentés megváltozik - miként #2 válaszoló meg is jegyzi. Ha már az on-nál maradunk, például a take on, ami azt jelenti, hogy kihívást elfogad, vagy hogy szegődtet munkaerőt.

2015. szept. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hmm..

[link]

Jobbra meg ott az insist on..

2015. szept. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Jobbra meg ott az insist on.."

Ott.

2015. szept. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mivel akkor épp elmentem dolgozni, és bent nem tartok annyi mindent, most jutottam hozzá, hogy azt mondhassam, ehhez a két jelentéshez az Oxford Advancednek és a Longman Examsnak nem kellett külön phrasal verbnek definiálnia a dolgot. Szerintem is bőven belefér az ige + prepo+ izé alkalmazások jelentésbe, de az mindegy, hogy én mit gondolok. :)

A kérdésre válaszként éppen MacMillantól is a közönséges (azaz nem phrasal verb) alkalmazható.

2015. szept. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!