Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehetséges önállóan megtanulni...

Lehetséges önállóan megtanulni norvégul?

Figyelt kérdés

Egy ideje érdekel a norvég nyelv, de kétlem, hogy Magyarország bővelkedne norvégtanárokban/norvég anyanyelvűekben, így kénytelen lennék önállóan, interneten tanulni. (Azt is nehezen tudom elképzelni, hogy sok norvég nyelvkönyv létezik magyar nyelven.)

Egyfelől azonban kérdezném, hogy lehetséges-e?

Kis háttér: Németül tanulok mondjuk, hogy harmadik éve, angolul egy éve, olaszul pár hónapja. Ahol a tankönyvem/tanárom szerint tartanom kell, ott tartok, és a nyelvtani összefüggéseket is tudom értelmezni, alkalmazni illetve itthon is szoktam tanulni egyedül. Tehát valamennyi alapom van a nyelvtanulás terén, még ha nem is sok.

A kérdés másik fele, hogy van egyáltalán a célnak megfelelő oldal? :)


Előre is köszönöm a válaszokat. :)



2014. dec. 31. 00:36
1 2
 1/12 Ezeöccá ***** válasza:
100%

Ha tudsz angolul vagy németül legalább középfokon, akkor beszerezhetsz az amazonról vagy más külföldi könyváruházból egy nyelvkönyvet. Nekifekszel és végigcsinálod a leckéket, amint végigvetted, elkezdhetsz hallgatni norvég rádióműsorokat (nrk.no) és a youtube-on talán tévéműsorokat is találsz, vagy ha szerencséd van akkor találsz az eredeti oldalakon is műsorokat, bár többnyire csak Norvégiában játszhatók le.


Norvégiában kétféle helyesírás, ill. tkp. kétféle norvég nyelvváltozat létezik, a bokmållal kezdj, azt használják a legtöbben.


Norvégul tanulni amúgy nem sok értelme van, mivel szinte minden norvég jól beszél angolul vagy legalábbis messze jobban, mint az átlagmagyar. Így egyetlen előnye, hogy eredetiben olvashatsz norvég regényeket, könyveket, stb., ill. ha Norvégiába akarsz költözni, akkor szintén jó tudni norvégul.

2014. dec. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2014. dec. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Most hirtelen nem tudom megnézni a linkeket, de köszönöm. :)

Amúgy azért szeretnék norvégul tanulni, mert Norvégiába akarok költözni.

2014. dec. 31. 20:11
 4/12 anonim ***** válasza:
Jézusom!Megtalálom a rokonlelkem,ugyanígy vagyok ezzel:)))) Sok sikert a nyelvhez,én is neki akarok kezdeni:)
2015. jan. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Merre laktok? :)
2015. jan. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ötös, miért? (Egyébként Pest megye.)
2015. jan. 14. 20:30
 7/12 anonim ***** válasza:

Csak hogy tanárt ajánljak. Egyébként Budapesten több helyen is tanítanak norvég nyelvet, bár ha ez körülményes számodra, tanulhatsz autodidakta módon is.

Azt írtad, tanulsz németül és angolul is, ha ezekhez van érzéked, akkor a norvég sem lesz túl nehéz, a nyelvtani szabályok és rengeteg szó is ismerős lesz, bár a kiejtést nehéz internetről elsajátítani.

2015. jan. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tudnál írni címet/nevet? :)
2015. jan. 17. 20:37
 9/12 anonim válasza:
53%

Óóó te jóóó ég. Csak 4-5 éve minden álmom, hogy kimenjek Norvégiába :) Kb 3x nekiálltam már tanulni a nyelvet, de hát tanár és könyv nélkül nehéz... Pláne gimi/ és már egyetem mellett. Még régebben neten találtam 1-2 anyagot vagy norvég nyelves blogot, azok jók voltak, de sajnos már minden apróság kiment a fejemből :(

Amúgy én is Pesti vagyok. :)

2015. febr. 6. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Látom, már kicsit régi kérdés, de hátha érdekel még. Én is egyedül próbálom tanulni a norvég nyelvet, de nagyon-nagyon kezdő szinten vagyok.

Szerintem viszonylag sok anyag van hozzá a neten, amit angol nélkül is tudsz használni.

Most a På vei című könyvből tanulok, és egy norvég-magyar szótárral használom. (Ugyanilyen típusú tankönyv még a Ny i Norge is.) Így teljesen követhető annak ellenére, hogy egynyelvű. Itt a szótár (telefonra is le lehet szedni):

[link]

Az ismeretlen szavakat az Anki-ba írom be, és azzal tanulom meg. [link]

Unalmamban meg ilyen szótanulós alkalmazásokat szoktam nyomkodni a telefonomon, mint például a Fun Easy Learn Norsk. Ezzel is ragad rám valami. Van újságolvasó alkalmazás is, néha belenézek, de ez majd később lesz jó, ha lesz valami használható szókincsem.


Úgy általában pedig ezen az oldalon rengeteg nagyon hasznos tanácsot írnak az önálló nyelvtanuláshoz:

[link]

Konkrétan norvégul nem tanult a szerző, de a módszerek simán passzolnak ide is.

2015. febr. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!