Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szeretnék megtanulni norvégul,...

Szeretnék megtanulni norvégul, és esetleg ha valaki tud már jól norvégul, az segitene? Esetleg egy e-mail cimet az irjon kommentbe.

Figyelt kérdés

2013. jún. 5. 14:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Magyar nyelven tanító, jó norvég könyvek sajnos nincsenek.

Így szerintem a következő lehetőségek közül tudsz választani:


1) Elkezdesz magántanárnál tanulni, legalább végigcsinálni az A1-es szintet, és utána már tudnál akár magadtól is tanulni. Szerintem a leggyorsabb módja a tanulásnak, ha eredeti nyelvű könyvből tanulsz (persze ezt csak a magántanárnál tudnád elkezdeni); jó könyvek pl a Med Tusen Ord (A1-B1 szintig visz, ez szövegkönyv és feladatkönyv egyben, lehet venni CD-t is hozzá), illetve a másik könyv a På vei (A1-A2 szintek, szintén van hozzá CD, és munkakönyv is van).


2) A másik lehetőség angol nyelven tanító norvég tankönyvet, azt akár egyedül is el tudnád kezdeni.Ilyen könyvek pl Colloquial Norwegian, Speak Norwegian with confidence, Teach yourself Norwegian.


Persze nem tudom, hogy megy konkrétan Magyarországon a nyelvoktatás, de mindenesetre sokkal drágább lesz, mint egy angol, vagy német tanfolyam, illetve a könyvek is drágábbak. Főleg a norvég nyelvűek...na azoknak meglehetősen borsos az ára.

De lehet interneten is keresgélni, vannak egész jó oktató honlapok a kezdőbb szintekhez.


Sok sikert!

2013. jún. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
2014. dec. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!