Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak így jól?

Hogyan tanuljak így jól?

Figyelt kérdés

Ebben a tanévben kezdtem angol nyelvi előkészítő gimit, első évben hetente 15 angol, abból 5 beszélgetős.


Olyanok válaszát várom akiket érintett a dolog és már túl vannak rajta.


Ugye a sima angol órán könyv, olvasmányok, feladatok, házi.

A beszélgetős óra az olyan, hogy a nyelvvizsgára készülünk, és adnak fel témaköröket, pl. kioszt a tanár egy szöveget a karácsonyról és be kell magolni (ez nekem rossz, utálok magolni, ezért szeretem pl. a törit, mert egyszer elolvasom és magam előtt van a dolog, és el tudom mondani)

Máskor a család a téma és ott is kérdésekre kell bemagolni a választ.


A kérdésem okai, problémáim:


-A kötelező anyag nem elég, gyakorolni kell egyértelműen, de azt se tudom hol kezdjem, hol, mit merre csináljak...


-A másik, hogy problémáim vannak a szókinccsel, egyszerűen nehezen tudok mondatokat alkotni szóban, és az angol CD-s feladatokat sem tudom, nem értem meg az "angol hadarást", holott ezek írásban mennek, hogy fejlesszem a szókincset, és hogy szóban is rögtö tudjak válaszolni?


Hazajövök, azt se tudom mit hol kezdjek, neten gyakoroljak? De hol?


Nagyon szarul vagyok már, egyszerűen nem találom magamat, nem tudom rendszerezni.

Nem tudom, hogy kell gyakorolni.

Írjak, beszéljek, hallgassak?

De milyen weboldalon?

Könyvben?


Meg idegesít ez a magolás is, biztos hogy így fogom megérteni a tételeket?

De az a baj, hogy magamtól nehezen beszélek, a tanár meg adna rá egy 2-est.

Az angol szabályokat, gyakorlásokat is hogy csináljam?


Magyarul:

Attól a pillanattól kezdve, amikor hazaérek, hogy üljek le?

Igazából sorrendbe rakom magamnak, hogy mi esne jól, a kérdés tényleg az, hogy mit csináljak?


Semmit sem tudok már :(



2015. jan. 5. 01:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Nézz filmet, sorozatokat. Felirattal, ha már érted akkor anélkül. Szótárazni sem lehetetlen közben, sőt, ha le is írod akkor sokáig megmarad.
2015. jan. 5. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Duolingo.com

Próbáld ki, ingyenes és milliók használják örömmel. Én is évek óta.

2015. jan. 5. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tanuld meg a 3000 leggyakoribb angol szót (biztos lesz, amit nem tudsz és ezek tényleg fontos szavak)

[link]

[link]

És a filmeket sorozatokat angolul nézd először magyar felirattal, majd ha jobban érted angol felirattal, utána felirat nélkül. (Ez azért pár év valószínűleg lesz)

2015. jan. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat!
2015. jan. 6. 14:49
 5/5 anonim válasza:
https://www.youtube.com/watch?v=Bvfr8S6dNUI Eza videó nagyon jó, és szerintem ez valamennyire meg tudja oldani. Emellett ahogyan már többen is javasolták: nézz sorozatokat+filmeket angolul. És szerintem youtube-on is nézz pár vlog videót.
2015. jan. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!