Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz az angol...

Mennyire nehéz az angol érettségi?

Figyelt kérdés
Nagyon félek tőle..most gondolkozok,hogy el menjek-e osztályozóra
2015. jan. 7. 17:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Hanyadikos vagy, hanyas vagy angolból, mi a tanárod véleménye. Amúgy nem nehéz, de interneten meg is találod a korábbi évek írásbelijeit megoldókulccsal.
2015. jan. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
46%

Ha nem az a kategória vagy,hogy eltudod mondani angolul,hogy Sándor vagyok,18 éves és mást semmit (és kipuskázott szódogákból,néha betanult 6-7 mondatból felelve mész át kegyelemkettessel) akkor könnyedén letehető.

Én németből érettségiztem.

Nekem könnyű dolgom volt,9.-ben társalgásszinten ment,11.-ben pedig előrehozottam (éppen,hogy ) ötös lett (igaz,ha 12.-ben teszem le akkor nem 7 ponttal lettem volna csak a határ felett).

Volt egy oszt.társam aki nyögve,döcögve eltudott annyit mondani németül ,hogy "A nevem Gergő,17 éves vagyok",ami betanult mondat volt.Kb abból ment át,hogy szódogákat írtunk néha egyet nagynehezen megtanult,kegyelemkettesek stb...

Szóbeli aránylag könnyű hiszen egy tételt kell elmondanod amit kitudsz dolgozni pl : Lakóhely - > itt és itt élek,ez egy családi ház,x szobás, a környék szép stb.. (a neten vannak tételek kidolgozva),van egy szituáció ami már nehezebb,bár ha ismersz pár szót és nagynehezen is de 1-2 mondatot összetudsz hozni akkor könnyedén meglehet csinálni a szituációt.

Amúgy kiolvashatóak szinte a válaszok a szituációból ,kapsz 1 papírt pl : Keresel 1 kiadó szobát,diák vagy és itt dolgozl.

Majd van 1 hirdetés a szobáról ,ahonnan szinte kilehet olvasni a választ pl (angolul) : "Felkeltette az érdeklődését és szeretné megnézni" -> Felkeltette az érdeklődésemet és szeretném megnézni.

Kb kiolvasható,a tanár néha belekérdez.


Majd irásbeli : 25%-os könnyedén összehozhatsz ,a legnehezebb része(i) talán a 2 levél,bár használható hozzá szótár,így kb értelmetlen,van egy kis sejtésed,hogy "alany állítmány többi mondatrész" ,akkor összetudod hozni.

Ez nem vizsga ,ez szinte "bejártam órákra,valamit felköhögök" egy pici magolással ,ha addig nem voltál hajlandó hozzáállni.


Tipp : Napi 10-15 szót tanulj meg és napi 5-10 mondatot próbálj magad összehozni.

4 hónap alatt,ha csak úgy nézzük,ha "csak" 100 napod is lenne ,1000-1500 szót tudsz megtanulni és 500-1000 mondatot hozol össze.

Több mint elég.

2015. jan. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!