Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelv a legkönnyebb...

Melyik nyelv a legkönnyebb nyelv az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

angol, olasz, francia, spanyol, német

Melyik érdemes tanulni második fő nyelvként, ha az angol nagyon tudom?



2015. jan. 9. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy a legkönnyebb-e, de szerintem németet érdemes. Azzal lehet sok mindent kezdeni. Esetleg valami szomszédos ország nyelvét, de az itt ugye nincs felsorolva.
2015. jan. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy angol-spanyol párosítással szinte bárhol megértenek a világon.
2015. jan. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az olasz könnyű, de a németet ajánlom. Az nehezebb, de sokkal több mindent tudsz vele kezdeni.

(Sok cégnél kérik második nyelvként, Ausztria közel van, Németországnak jó a gazdasága.) Én olaszt tanultam, de még nem tudtam használni.

2015. jan. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok - 3-as: vicces, én fordítva vagyok vele:)

10 éve még kifejezetten jól tudtam németül, de sosem volt rá szükségem, bár németekkel is dolgoztam együtt, de az angol volt a munkanyelv... A tudásom ennek megfelelően erősen passziválódott:( Most olaszt tanulok, és már többet használtam, mint a németet valaha is. És sokkal több örömöm is telik benne, gyönyörű nyelv:)

2015. jan. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

Az igazi baj az, hogyha az angolt nagyon tudod, akkor nem igazán van szükséged másik nyelvre. Aki olyan pozícióban dolgozik, hogy Magyarországra jöjjön az szinte mind perfekt angolul, függetlenül attól honnan jön, ha meg te mégy ki külföldre akkor is a kommunikáció fő nyelve az inglis lesz.

Ezen kívül minden fontos könyvet, filmet lefordítanak, szinkronizálnak angolra, tehát én például hiába beszélek az angol mellett németül meg oroszul az utóbbi időben alig használom őket, mert ma már annyira domináns lett az angol nyelv minden téren.


De, hogy a kérdésedre is válaszoljak a legkeresettebb a az angol után még mindig a német, aztán a francia, spanyol, olasz és a holland. Tehát a német még mindig a leghasznosabb/keresettebb az angol után.

2015. jan. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 webnyelv ***** válasza:

Könnyűség szempontjából angol után én a spanyolt, esetleg a franciát, majd az olaszt mondanám.

A német hátránya, hogy jól össze lehet keverni az angollal.

2015. jan. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!