Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A középfokú nyelvvizsga B vagy C?

A középfokú nyelvvizsga B vagy C?

Figyelt kérdés
Én úgy tudtam, hogy a B2-es a középfokú nyelvvizsga. Felvi.hu-n viszont a nyelvvizsgánál csak "Középfokú C típusú" és "Felsőfokú C típusú" van. Utánanéztem egy nyelvvizsgaközpont oldalán, de ott is B2-t írnak a középre. Akkor ha én B2-es nyelvvizsgát csinálok, az nem számít bele a felvételibe? Vagy hogy van ez?

2015. jan. 17. 02:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A "C típusú" azt jelenti, hogy írásbeli és szóbeli is. Úgy is mondják, hogy komplex. A B2-nek ehhez semmi köze, az a szintet jelöli (és tényleg az a középszintű).
2015. jan. 17. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Így már értem, köszönöm a választ! :)
2015. jan. 17. 02:36
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt nem tudja valaki esetleg, hogy az angol középfokú nyelvvizsga vagy az emelt érettségi-e a nehezebb?
2015. jan. 17. 02:37
 4/5 anonim ***** válasza:
67%
Az emelt szint valamivel nehezebb, mint a középfokú nyelvvizsga.
2015. jan. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%
Mivel emelt érettségin ha eléred a 60%-ot (ami az ötöst is jelenti egyben), akkor megkapod a B2-es középfokú nyelvvizsgát. Nem mondanám nehezebbnek a nyelvvizsgánál.
2015. jan. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!