Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti mit csinálnátok?

Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

4. éve tanulok angolul, idén érettségizek. Nagyon kéne még plusz pont. Eddig 78 pontom van a 100ból: 1 emelt(matek) érettségi és angol B2 nyelvvizsga (ECL-es). Szóval kéne még 22 pont.

A középfokú nyelvvizsgám 75%-os lett. (megmondom őszintén sajnos nem foglalkoztam vele annyit, amennyit kellet volna, de szerencsére meg lett.)

Azon gondolkozok, hogy megpróbálok egy emelt nyelvvizsgát, bár ez csak 40 pont, vagyis az emelt érettségivel együtt 90pont lesz a 100-ból. Az angol emeltet érettségit meg nem igazán merem bevállalni, mert 90% körül kéne, hogy legyen...


2015. jan. 17. 17:04
 1/3 A kérdező kommentje:
Az még lemaradt, hogy ha csak felsőfokú nyelvvizsgát csinálok vagy maradok a középnél, akkor 92-95 % -os angol közép fokú érettségi kéne, ami valószínűbb, mint 90%-os emelt nem?
2015. jan. 17. 17:06
 2/3 anonim ***** válasza:
Az angol középfokú egy vicc, azt nem nagy ügy teljesíteni,ha felsőfokú nyelvvizsgára készülsz (gondolom,felsőfokút takar az "emelt nyelvvizsga"). Az emelt érettségi viszont nehezebb. Én nem kockáztatnék.
2015. jan. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi. Igen , valóban kevertem, felsőfokú nyelvvizsgára gondoltam.

Szerintem is ez lesz, az emelt angol túl rizikós, főleg így, hogy tudom, hogy 90% körüli teljesítmény kéne belőle.

2015. jan. 17. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!