Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Bunkóság elkérni másoktól az...

Bunkóság elkérni másoktól az érettségi tételeket?

Figyelt kérdés
Nemsokára előrehozott érettségit teszek németből (középszinten), unokatesóm tavaly ősszel érettségizett le ugyanígy középszinten. Parasztság lenne elkérni Tőle a szóbeli érettségi tételeket?
2010. febr. 7. 14:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Nagyon szépen köszönd meg a jóságát, hogy kölcsönadja neked őket, aztán tanuld meg. Ez nem olyan, mint a puskázás, itt neked is kell tenned valamit azért, hogy eredményt érj el. Csak legalább nem szakadsz bele abba, hogy minden tételt kidolgozz. Ez személyes tapasztalat, én majdnem az összes tételt kidolgoztam, és lógott a nyelvem.
2010. febr. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

A bunkóság az lenne, ha nem adná oda.

Ugysem azok a tételek, lesznek, de legalább lesz fogalmad arról, hogy mennyire nehéz az érettségi, vagy mennyire könnyü.

2010. febr. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem semmilyen szóbeli tételem nem volt.

[link]

Ennek a könyvnek voltak a témakörei(nálam), ki vannak dolgozva, szószedettel, nem kell kölcsön kéregetni senkitől.

2010. febr. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Megkaptuk a tételek címét, így megvan, hogy mit kell kidolgozni. Biztosan lesz az Ő tételei közt olyan, ami nekem kell. Ha nem az összes, az is jó.


Köszi, hogy nem kaptam lecseszést! :)

2010. febr. 7. 15:05
 5/12 A kérdező kommentje:

15:04, hehh, ez a könyv pont megvan. Még általánosból.


:D

2010. febr. 7. 15:06
 6/12 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy mégsem lesz kuncsorgás, mivel megvan a könyv.


Melyik szövegeket írjam le? Kapásból az első témánál (Familie) van A; B; C; D szöveg.


Az A szöveg nagyon gyerekes :) Tehát B vagy C?

2010. febr. 7. 15:09
 7/12 anonim ***** válasza:
Nyugodtan kérd el. Szerintem minél több anyagod van,annál jobb. Én érettségi idején gyűjtögető életmódot folytattam, mindenhonnan kértem és kaptam tételeket, de ha megkaptam valamit, azt tovább is adtam. Esetben ez más persze.
2010. febr. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem bunkóság, mi idén érettségizünk, és ki van osztva, hogy ki mit csinál, aztán egymás között cserélgetjük. De van olyan osztálytársam, aki ebben nem vesz részt (az egyik legjobb tanuló lány), és még pénzért sem hajlandó kiadni a kezéből a tételeket....
2010. febr. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Sose értettem, hogy mi a jó abban ha mások által kidolgozott tételeket tanul az ember. Az egyetemen is ez megy. Én sose vállalnám be, hogy nem az én gondolatmenetemben kidolgozott tételt tanulom meg. Milyen már, hogy ugyanazt mondod el mint az előtted felelő. Az a BUNKÓSÁG, ha más tollával ékeskedünk. Az más kérdés ha már évekkel ezelőtt megcsinálta és elkéred.
2010. febr. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Már miért lenne bunkóság?Ő lenne paraszt,ha nem segítene,de miért ne tenné?
2010. febr. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!