Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A német nyelv mennyire fontos?

A német nyelv mennyire fontos?

Figyelt kérdés

Most jelenleg angolt és spanyolt tanulok, az angolt majdnem emelt szinten, a spanyolt meg idén kezdtem. Szerintetek mellévegyem harmadiknak a németet (amit általánosban tanultam 2 évig, csak most a spanyol miatt befejeztem) vagy

nélküle is ellehet boldogulni a mai világban.



2015. jan. 21. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Fontosabb mint a spanyol, de az angol is elég mindenhova.
2015. jan. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha belefér az életedbe, akkor igen! Sok helyen nagyon hasznos!
2015. jan. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
képzeld el,megbántam hogy angolt tanultam. ha tudnék németül már rég külföldön dolgoznék mondjuk Ausztriában vagy Svájcban
2015. jan. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szerintem megpróbálom:D, egyenlőre Duolingóról tanulok, meg előveszem a régi könyveket, plusz az osztályom egy csomóan tanulnak németet így őket is megtudom kérni, hogy segítsenek és majd ha komolyabban megy(értsd nem egy harmadikos szintjén) akkor majd egy magán tanárhoz mennék.
2015. jan. 21. 21:29
 5/8 A kérdező kommentje:
Harmadik! Én inkább Amerikában képzelem el a jövőmet, régi álmom , hogy egyszer ott lakjak és dolgozzak.
2015. jan. 21. 21:30
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha sorrendet kellene mondanom, természetesen angol az első, aztán a francia (beszélik Franciaországban, Belgiumban, Kanadában, Svájcban, ..), német, orosz.. A spanyol érdekes nyelv, szerintem meglehetősen szép a hangzása, de elég speciális.

Nem akarok sznobnak tűnni, de egy nyelv, főleg csak angol, nem elég. Ha célországba mész, sokszor hiába beszélnek valamennyire angolul, nem szívesen szólalnak meg.

Én angolul beszélek középszinten, németül felsőfokon, és jelenleg a franciát tanulom (mert sokkal többet lenne rá szükségem, mint a németre). A német elég körülményes nyelv, sok idióta felismerhetetlen szóval és rengeteg nyelvtani szabállyal. :) Szerintem akkor van értelme tanulni, ha arrafelé tervezel valaha költözni, vagy ha mondjuk ipari területen szeretnél majd egyszer dolgozni.

2015. jan. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Magyarorszagon fontosabb mint a spanyol, az angollal van majdnem egy szinten a fontossaga a rengeteg nemet ceg miatt.


Kulfoldon meg attol fugg eppen hol vagy.

2015. jan. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én az informatika területén szeretnék elhelyezkedni, ahhoz mennyire szükséges?
2015. jan. 22. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!