Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnátok nekem ajánlani...

Tudnátok nekem ajánlani valamilyen hatásos, jó angol nyelvvizsga felkészitő könyvet? (középfokú b nyelvvizsgára)

Figyelt kérdés
2015. jan. 22. 21:49
 1/7 anonim válasza:
76%

Ėn az Oxford angol nyelvtan-t ajánlom neked. Tele van gyakorlatokkal, vėgigmegy minden szabályon ės szinteken. Bár ėn is mėg csak most fogom elkezdeni tanulni mert eddig a nėmettel foglalkoztam, hiszen abból is el akartam ėrni a közėpfokot, de már belenėzegettem ės igėretesnek tünik.

Ez egy 400 oldalas könyv egyėbkėnt. ėn a nėmetkönyvemmel fėl ėv alatt vėgeztem úgy, hogy közėpfokig vitt el ės az is 380 oldal volt. Szóval kemėny tanulással akár ezt is vėgig lehet venni szerintem ennyi idõ alatt! :)

2015. jan. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
"Speaking perfectly" - Angol szóbeli feladatok érettségire és nyelvvizsgára" Czene Zsuzsa -
2015. jan. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket :)
2015. jan. 23. 19:18
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd az Oxford angol nyelvtant, meg az első válaszoló is: NEM NYELVTAN KELL A NYELVVIZSGÁRA!!!

Hogy melyik könyv a neked való, azt szintfelmérés nélkül nem lehet megmondani, hiszen nem tudhatjuk, hogy ott tartasz-e már, hogy kifejezetten a vizsgára készülj, vagy még angolul kell tanulnod.

Válaszd ki a neked szimpatikus nyelvvizsgát, sokkal jobban jársz egy egynyelvű, nyelvtan nélkülivel (BME egynyelvű, ECL, City and Guilds, Euro egynyelvű), és annak a felkészítő könyvét vedd végig. A szóbelihe pedig a klasszikus Némethné hock Ildikó 1000 kérdés, 1000 válasz, illetve hasonlóan jó a Színes kérdések és válaszok B2. Ezen kívül olvass mindent, nézz filmet és szótározz. Tanárral ellenőriztesd a fogalmazásokat és vegyél részt társalgási órákon.

2015. jan. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
52%
Meg tudnád nekem mondani hogy miėrt nem jó az Oxford Nyelvtan? :)
2015. jan. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondtam, hogy nem jó? Nem mondtam. A maga műfajában jó. Azt mondtam, hogy a nyelvvizsgára nem kell. Baromi sok időt elvesz a nyelvtani gyakorlatok végezgetése többszázas nagyságrendben, és megsúlyom: semmivel nem fogsz tőlük helyesebben beszélni vagy írni. A nyelvtani gyakorlatokra fordított idő messze nem áll arányban a produktum nyelvi helyességével. Az életben a legtöbb esetben nem is ez a cél, a nyelvvizsgákon sem ezen van a hangsúly, több olyan nyelvvizsga is van, ahol egyáltalán nem szerepel nyelvtani feladat, mert erre ők is rájöttek.
2015. jan. 24. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Már csak azt nem ėrtem, miėrt vagy ideges.

Semmi baj!

Az ėlet szėp! :D

2015. jan. 26. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!