Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Csak akkor jó az angol kiejtés...

Csak akkor jó az angol kiejtésem, ha halkan beszélek?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem észre, hogy sokkal szebben beszélek angolul, ha nem kell túl hangosan beszélnem. Hogyha mondjuk túl kéne kiabálnom egy társaságot, vagy az angoltanáromhoz kell beszélnem (akinek borzalmas az angolja és sokszor nem hallja, hogy mit mondunk), olyankor jön a jó kis "magyaros" angol kiejtés. (Gondolom mindenki tudja, miről beszélek.)


Már régóta tanulok angolt (most vagyok 10.-es, másodikban kezdtem), sok angol szöveget hallgatok, filmeket, sorozatokat, imádok angolul beszélni (mondjuk nem nagyon van kivel). De amikor fel kéne emelnem a hangerőt, hogy többen hallják, mit mondok, akkor azzal a lendülettel el is ment a jó kiejtésem. Mit csináljak, hogy ne csak halkan tudjak jó kiejtéssel beszélni?


2015. jan. 23. 21:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem mikor halkabban beszelsz, jobban koncentralsz, hogy mit es hogy mondod.

Mikor hangosabban, "valahogy csak kijon".

2015. jan. 24. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nálam is általában igy szokott lenni.

De orditva sem lehet szépen énekelni... :D

2015. febr. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!