Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Magántanárnál hogy zajlik egy...

Magántanárnál hogy zajlik egy óra? Tanítani szeretnék, de még nincs magántanári tapasztalatom.

Figyelt kérdés
Minden az adott nyelven megy, vagy pl. nyelvtant magyarul magyaráznak? Alap és középfok közti szintre való eljutás lenne a cél. Milyen legyen egy óra felépítése?
2010. febr. 9. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:
A nyelvtant magyarul kell elmagyarázni, ezt nekem nyelvi tanár mondta. A többit pedig az adott nyelven.
2010. febr. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
ez csak a diákon múlik! neked kell ráérezni mennyit tud. miben kell erősödnie. s ezt beszéld meg a tanítvánnyal is. ám ha látszik hogy még a körülírással sem tudod elmagyarázni neki amit tudnia kell pl. nyelvtan akkor mond el Neki magyarul, de tanítsd meg neki azokat a szavakat is mivel körülírtad.
2010. febr. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát a nyelvtan általában magyarul megy, de minden más az adott nyelven. Jártam már 3féle nyelvből különböző magánórákra éveken át. A legfontosabb, hogy itt nem a tanár a fontos, hanem a diák, így az ő igényei és elvárásai szerint építsd fel az órát. Az első óra legyen konzultáció, ahol megbeszélitek, ki mit vár el a másiktól, mert ha ez nem egyezik, bukik az egész.

De így hogy még nem is voltál magánórán, nehéz lesz nekiállni. Ha rászánsz pár ezer forintot, lehet okosabb leszel tőle:)

Sok sikert!

2010. febr. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
az elsőre válaszolnék: nekem a tanárom meg azon az elven tanított hogy mindent angolul próbált elmagyarázni. s sokkszor jobb is volt mint magyarul. szerintem a 2. kommentelő jó választ adott.
2010. febr. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Én németet tanultam, annak a nyelvtanát nem egyszerű megérteni, rendes órán németül magyarázták és nem volt érthető. Főleg az alapokat nem lehet megérteni szerintem, de ez csak az én tapasztalatom. Az alapok pedig tényleg lényegesek.
2010. febr. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Van tanári diplomád?
2010. febr. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, van. Csak szerintem teljesen más magánórát adni és osztályban tanítani. Ezért a kérdéseim :)
2010. febr. 9. 18:21
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát én is ugyanezt akartam kérdezni. Figyelj, ha te tanítasz iskolában, akkor bízz magadban, meg fogod oldani a magánórát is, azért van diplomád. Úgy építed fel az órát, ahogy jónak látod, és sokkal rugalmasabban tudsz változtatni a terveden, mint egy osztályban. A helyzethez és a tanítványodhoz alkalmazhatod, milyen nyelven magyarázod a nyelvtant. Tudtommal egy nyelvvizsgán sem követelmény, hogy nyelvtani fogalmakról a célnyelven tudjon valaki beszélni, elég, ha használja őket. Ahány tanár, ahány diák, annyiféle lehet egy magánóra. Csak tűzd ki, hogy mit akarsz elérni az adott órán.
2010. febr. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!