Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez így szabályos? A nyelvvizsg...

Ez így szabályos? A nyelvvizsga szervező/ nyelvvizsga központ megteheti?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a nyelvvizsgára párban jelentkeztünk be egy ismerősömmel. A szóbeli előtt tudtuk meg hogy a vizsgánk nem párban fog történni, hanem hárman vizsgázunk egyszerre mert csak hárman jelentkeztünk. Én erre nem számítottam és egész szóbeli alatt ideges, zavart voltam miatta. Nem tudtam normálisan válaszolni, nem tudtam normális mondatokat összerakni stb. A végén alig kaptam pontokat, holott előző vizsgán 70%-os vizsgát csináltam csak akkor a magnó elvitte.
2015. febr. 4. 14:52
 1/7 A kérdező kommentje:
a kérdés az akat lenni, hogy szabályos volt e az, hogy nem párban vizsgáztattak hanem hárman vizsgáztunk, noha mi egymást jelöltük meg vizsgázótársnak.
2015. febr. 4. 14:53
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha egy nyelvet tudsz, akkor semmi különbség sincs, hoyg ketten vagy hárman vagytok ott.

Ez tökéletesen sazbályos, ugyanis olyan feltétel nincs, hogy csak X-szel beszélve kell megértened a szöveget.

2015. febr. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szabályos és elvárható is, hogy bárkivel tudjál egy nyelvvizsga után beszélgetni.

Van olyan nyelvvizsga, ahol nem is ketten beszéltek, hanem a klasszikus Vizsgáztató-Vizsgázó párbeszéd van.

2015. febr. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez teljesen szabályos. Egyrészt a nyelvvizsga szervezője dönti el, hogy hány embert vizsgáztat egyszerre, másrészt ha a vizsga lényege eleve az, hogy a vizsgázók egymás között kommunikáljanak, 3 jelentkező esetén ez volt az egyetlen logikus megoldás, különben a 3. fő nem tudott volna szabályosan levizsgázni.


Lehet, hogy emiatt jobban izgultál és ez rontotta el a dolgot, de ez nem a szervező hibája.

2015. febr. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazából arra voltam kiváncsi, hogy a hármas vizsga szabályos volt-e. Az igazság az, hogy a legjobb haveromnak kellene nyelvvizsga a diplomájához és ezért mentem én vele nyelvvizsgázni mert velem tud elég jól beszélni. Ott kiderült hogy hármas vizsga lesz, szegény ideges lett és már a bemutatkozásnál is fél percet kellett várni mire a nevét ki tudta mondani. Elég erős beszédhibája van, főleg stresszhelyzetben. A lényeg annyi hogy tud angolul, írásbelije elsőre meglett (92%), tehát nem az a gond hogy nem érti a kérdéseket hanem dadog és inkább nem szólal meg mert szégyelli.
2015. febr. 4. 16:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ezen a barátodnak kell dolgoznia, a nyelvvizsga szervezője szabályosan járt el.
2015. febr. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Most rábeszéltem hogy menjen el origo-s nyelvvizsgára, az ugye nem páros vizsga tehát nem kell félnie hogy a vizsgázótársa kineveti a dadogása miatt. Én meg felkeresem a vizsgaszervező helyet és megbeszélem velük hogy a srácnak ez a problémája van, hogyha van rá lehetőség akkor úgy kezeljék már a vizsga alatt. Köszi a válaszokat mindenkinek!
2015. febr. 4. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!