Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan vegyem rá magam, hogy...

Hogyan vegyem rá magam, hogy megtanuljam az angol szavakat?

Figyelt kérdés

Nem is az a kérdés igazán, hogy hogyan tanuljam meg. Inkább arra lennék kíváncsi, hogyan szoktathatnám magam hozzá a rendszeres tanuláshoz, mert még az órákra is sokszor nem készülök (bár nagyon fog az agyam), és van, hogy csak 2-3 napig van kedvem tanulni, utána megint elmúlik.


Már hónapokkal ezelőtt kiírtam kb. 10 oldalnyi szót (nagy füzetben), de még mindig csak 2 oldalt sikerült megtanulnom, mert lusta vagyok. Hogyan vehetném rá magam?

Könyvet szeretnék olvasni, és jövő év végén letenni az előrehozott angol érettségit, de rengeteg szó van, amit tudnom kéne, hogy értsem a könyvet, és valahogy egyszerűen lusta vagyok.

16/L


Később szeretnék hosszútávon Angliába költözni.



2015. febr. 26. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Unalmas módszerrel tanulod a szavakat !

Van olyan androidos alkalmazás: 6000 szó angol, képekkel hanggal, gyakorlatokkal, hogy könnyebben vésődjön.

Vagy az Anki nevű szókártya program, magadnak állíthatod össze, készítheted el a kártyákat - közben tanulod is! A PC-s verzión kívül van mobil eszközökön futó változata is.

[link]

De sok megosztott - előre elkészített csomagot is letölthetsz hozzá:

[link]

2015. febr. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Melyik könyvet szertnéd olvasni?
2015. febr. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Csoportosítsd a szavakat, aszerint h főnév, melléknév, ige - húzd alá őket más-más színnel
2015. febr. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Amiket az első válaszoló leírt, én is csak ajánlani tudom.

A lustaság ellen csak te magad tehetsz valamit. Egy jó ötlet lenne, ha kisebb célokat tűznél ki magadnak és nem csak azt mondanád ,hogy: majd valamikor jövőre előrehozott érettségit szeretnék tenni. Ossz be magadnak minden napra egy kicsit.

Ha az aznapit teljesíted akkor megjutalmazod magad valamivel.

2015. febr. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, meg fogom nézni :)


2. : The hunger games.

2015. febr. 27. 17:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok most. Egyszerűen annyira unalmas leülni egy baromi hosszú lista elé, szavakat magolni, ráadásul – szerintem – így nem is érdemes szavakat tanulni, mert nem így fognak megragadni. (Most franciát tanulok egyébként, de angolból is átestem ugyan ezen)

Számomra a megoldás az volt, hogy mivel a tankönyvben különböző témakörökre vannak lebontva a szavak, a neten keresek cikkeket különböző francia (vagy angol) hírportálokon, hogy ... Tegyük fel, most környezetvédelmi szavakat kéne tanulnom, de ugye az baromi uncsi. Akkor keresek valami olyat, ami környezetvédelmi szavakat használ, de mondjuk lehet, hogy pont nem arról szól. Lehet, hogy mondjuk arról, hogy miért gyűlöljük a környezetvédőket, vagy hogy a környezetvédelem egy szar. Abban is ugyan úgy benne vannak a témára jellemző kifejezések.

Tök mindegy, hogy miről szól, a lényeg, hogy érdekeljen, és meg akard érteni, el akard olvasni, hogy mi lesz a vége, így a szavak jönni fognak maguktól is, pláne ha fog az agyad :)

2015. márc. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Letoltottem mar a 6000 szavas alkalmazast, nagyon hasznos.


Nalunk nincsenek igazan temakorokre szedve. Vannak szavak, amik kategorizalva vannak, de a legtobbnek semmi koze egymashoz.

2015. márc. 17. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!