Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen jelentésbeli különbség...

Milyen jelentésbeli különbség van a két mondat között? (angol)

Figyelt kérdés

Have you ever seemed to lose your airplane ticket a thousand times as you walked from the check-in to the gate?


Have you ever seemed to lose your airplane ticket a thousand times while you walked from the check-in to the gate?


2014. szept. 27. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Az egyikben ezerszer hitted, hogy elvesztetted a jegyet, a másikban ezerszer mentél át a checkinből.
2014. szept. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ket szo kulonbozik.

as - ahogy

while - mig, amig

Jelentesbeli kulonbseg nincs igy ebben a mondatban.

2014. szept. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tudnál olyan példát írni, aminél van jelentésbeli különbség?
2014. szept. 28. 08:07
 4/7 anonim ***** válasza:

I brushed my teeth as our guests had gone away. = Megmostam a fogamat,ahogy a vendégeink elmentek.


I had brushed my teeth as our guests had been here.=

Megmostam a fogamat,amíg/amikor a vendégeink itt voltak.


Az as helyett szokták használni az as soon as, illetve a when kifejezéseket is. De a during is azt jelenti,hogy valami közben,valami során.

2014. szept. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
* (4. vagyok) a 2. mondatban az as helyett while. De akkor is megegyezik a jelentése a during szóval.
2014. szept. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az "as"-nek van "amint" jelentése? Mert én inkább úgy fogalmaznám meg ezt a magyar mondatot, hogy: Megmostam a fogamat, amint a vendégeink elmentek.
2014. szept. 28. 15:08
 7/7 anonim ***** válasza:
4. vagyok. Ugyanazt jelenti, magyarul is az ahogy és az amint. Gondoltam bele tudod érteni, de köszönöm a javítást.
2014. szept. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!