Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség a két mondat...

Mi a különbség a két mondat között? (angol)

Figyelt kérdés

Pat had peeled potatoes while her mother was grating cheese.

They were sleeping while the others were dancing.


Feleletválasztós feladatban volt. Látom, hogy a fentiben past perfect van, a lentiben peding past continuous ugyanolyan szerepű tagmondatban. Rossz valamelyik, vagy valami olyan különbség van köztük, amit én nem látok? (Az elsőnél lehetett volna választani "was peeling"-et, és a másodikban "they had slept"-et.


2014. okt. 25. 19:58
 1/5 chtt ***** válasza:
100%
Én az elsőnél a "was peeling"-et választottam volna, mivel a múltban párhuzamosan végbemenő cselekvésről van szó - szerintem mind a két mondatban. Mondjuk, tegnap ötkor benéztünk Patékhez, és Pat épp krumplit pucolt, miközben az anyja sajtot reszelt. A másik mondat: valakik aludtak, miközben mások táncoltak.
2014. okt. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 chtt ***** válasza:
bocs: a múltban párhuzamosan végbemenő cselekvésekről, természetesen, nem egyről
2014. okt. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Még 2-3 éve karikázgattam be, tehát lehet, h rosszat karikáztam.
2014. okt. 25. 20:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Igazából fura ez a past perfektes dolog számomra, bár még középfokúm sincs,de szerintem:

Pat had peeled az perfektes szerkezet és befejezett, szóval szerintem ő befejezte a hámozást,miközben az anyja reszelte a sajtot.

A második esetben inkább az a lényeg,hogy két egymással párhuzamos esemény zajlik,ami tartott egy darabig.

2014. okt. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok,ja bocs késői kommentek átka:) Na igen, was peeling az okés.

Had peeled leginkább akkor jó,ha utána jön valami..

2014. okt. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!