Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Csak én érzem ennyire reményte...

Csak én érzem ennyire reménytelennek a német nyelvet?

Figyelt kérdés

Általános iskolában tanultam 5 évig németül, ami eleve csak alapfokig juttatott el, de mára már abból is sokat felejtettem, aztán gimiben olaszt kezdtem el tanulni. Az jól megy, felsőfok közelében vagyok.

Nagyon meg szeretnék tanulni németül, mert egyrészt tetszik a nyelv, másrészt Németországban képzelem el a jövőmet, ellenben úgy érzem, hogy képtelen vagyok megtanulni, már a névelőkkel elvérzem, nemhogy a bonyolult szórendekkel. Más hogy van ezzel?


2015. márc. 7. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak Te, de attól még meg lehet tanulni.
2015. márc. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én az angol mellett tanultam második idegen nyelvként a németet 4 évig gimnáziumban. De már nem sokra emlékszem belőle, pedig nyelvi tagozatos voltam (igaz, angolból).


Most felnőttként teljesen egyedül tanulom az olaszt és már most sokkal jobban megy, illetve szinte alig várom, hogy leülhessek azt tanulni.

A némettől menekültem...

2015. márc. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 webnyelv ***** válasza:
100%

Amikor a németet tanulja az ember, sokszor érzi túl bonyolultnak. Pl. a melléknévragozást is többször kell valakinek megértenie és megtanulnia, mire ráérez és megy magától.

Ami a névelőket illeti, egyszerre először csak kevés szót kell megtanulni névelővel együtt. A bonyolult szórendet sem egyszerre kell megtanulni, hanem lépésről lépésre, gyakorolva.


Igazából a melléknévragozást is fokozatosan kéne, először csak az alanyesetet, csak általában sajnos nem így tanítják, hanem egyszerre a 4 esetet.

2015. márc. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Bármit tanulsz először is rá kell magad beszélni: nem nehéz, nekem menni fog. Amennyiben azt hajtogatod, hogy nem tudod, nem is fogod tudni. Szerintem nem annyira bonyolult. Nyilván leülni s magolni elég unalmas, és azt is hamar elfelejti az ember. Az izgalmasabb nyelvtanulást javaslom neked: olvass, nézz filmet, keress levelezőpartnert. Ha a nyelvtan nem is tökéletes, ha megérted, és megérteted magad, máris ott a sikerélmény, és utána sokkal könnyebb.
2015. márc. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a nyelvtan nem is tökéletes, ha megérted, és megérteted magad, máris ott a sikerélmény, és utána sokkal könnyebb."


Ezzel egyetértek, szerintem ez a kulcs. Emlékezzünk csak: a kisgyerekek tökéletesen beszélnek az anyanyelvükön? Nagyon nem, de megértetik magukat. De egyre fejlődnek. Felnőttkorban sem kell azt várni, hogy egyből megy minden tökéletesen.



"már a névelőkkel elvérzem, nemhogy a bonyolult szórendekkel"


Ne akadj le a névelőknél, mert hidd el, hogy tökéletesen meg tudod értetni magad németül ha csak a névelőket nem tudod. Mondhatnám úgy is, hogyha nyelvvizsgára készülsz akkor magold a névelőket, de ha az életnek tanulsz akkor sz.rd le, ne ez legyen a legfontosabb, ne emiatt álljon a német tanulásod! :)


Egyébként millió szabályosság van, amit suliban valahogy "elfelejtenek" tanítani, holott a szavak nagyon nagy részének névelője 90% pontossággal megtippelhető a végződések alapján. És természetesen nem csak az olyan közismert dolgokra gondolok itt, hogy ha 'e'-re végződik akkor jó eséllyel 'die'.

2015. márc. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!