Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha már tudok franciául és...

Ha már tudok franciául és angolul is, akkor az olaszt megtanulhatom kb. egy félév alatt?

Figyelt kérdés

Csak hobbiból tanulnám.

Szerintetek melyik a valószínűbb:egy alapfokú szint,de abból egy "rendes" alapfokú szint,tudással,szóban és írásban egyaránt,vagy egy középfokú szint,de akkor egy erősebb szóbeli vagy írásbali?


2015. márc. 7. 22:37
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

írásbeli*


M

2015. márc. 7. 22:37
 2/14 A kérdező kommentje:

Mivel hasonlít a franciára,és lehet hogy valamennyire az angolra is,gondolom ez megkönnyítené a dolgom.

Arra nem lenne időm,hogy egész nap azzal foglalkozzak,de egyébként nyáron kezdeném szerintem.Akkor több időm lenne rá,de teljes napokat és napi 4-5 órát akkor sem tudnék rászánni.

2015. márc. 7. 22:39
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Persze, tanulj csak. Azzal nem veszítesz semmit.
2015. márc. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem van rá remény.
2015. márc. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 webnyelv ***** válasza:
30%

Az olasz és francia nyelvtan maga majdnem ugyanaz. A szavak között is rengeteg a hasonló. Bár a kiejtés nem nagyon hasonlít.

Lehet rá esély. Hogy milyen szinten, az több dologtól is függ.

2015. márc. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
37%
Alapfokon biztosan, de annak mi értelme? Nekem középfokúm van, de a munkahelyen nem ér semmit. Ha anyanyelvi személyekkel kell érintkezni, márpedig a távolság miatt nyilván telefonon (ismerve ennek a kommunikációnak a hátrányait), szerintem felsőfokú tudásnál alább semmi értelme az egésznek.
2015. márc. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindhármótoknak a válaszokat! :)

Motiváló hatással voltak rám. :))

De természetesen írhattok még,mások is.

2015. márc. 7. 23:42
 8/14 A kérdező kommentje:

A 4.válaszolónak is köszönöm a választ.

Felsőfokra azért nem is gondolok,mert csak hobbiból tanulnám.És,nem hivatalos közegben szerintem alap vagy középfok is elég lenne ,de hogy melyik,az helyzetfüggő.


Nem tudom egyetértetek-e velem,szerintem így van. :)

2015. márc. 7. 23:44
 9/14 anonim ***** válasza:
66%

Igen, így van. Az alapfok alapnak pont elég, pláne úgy, ahogy írtad. Ezek a nyelvek a latin nyelvcsaládba tartoznak, valahol, ha furcsán is, de összetartoznak. Ilyen a spanyol, portugál, olasz, francia, román..

Az olasz kimondottan jó döntés, vágj bele.

Ha az angol és francia megy, akkor irány az olasz(alapfok)

nem kell erőltetni, az menetközben úgyis kiderül, mennyire érzed a nyelvet.


sok sikert.

2015. márc. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! :)


Ennyi motiválást szinte egy kérdésemnél sem kaptam eddig :) :D

Majd belekezdek,és meglátom mi lesz.

2015. márc. 8. 09:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!