Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német középszintű nyelvvizsgár...

Német középszintű nyelvvizsgára, felkészülhetek tanár nélkül?

Figyelt kérdés
Ugy értem, hogy iskolába járok, ott tanulom amit tanulunk, és szükséges nyelviskolába, vagy magántanárhoz járni a felkészüléshez? Itthon magamtól megtudnám tenni?
2010. febr. 15. 12:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen egyedül készültem fel úgy, hogy még iskolában sem azt tanultam. A német tökéletesen megtanulható önállóan is.
2010. febr. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szerintem is meg lehet tanulni egyedül. Az a jó abban, ha magadtól tanulsz, hogy te osztod be az idődet, és pénzbe sem kerül. A tanár arra jó, hogy ha valamit nem értessz, elmagyarázza, és pl. kiejtésben tud segíteni, kijavítja a fordításaid, leveleket. De ha ügyes vagy, megy az tanár nélkül is. Én most angol középre készülök, tanár nélkül.
2010. febr. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A nyelvtant, a szavakat egyedül is meg tudod tanulni. Hallgass német zenét, nézz tv-t vagy filmeket, ezzel gyakorolhatod a hallásértést. A beszédkészség miatt célszerű eljárni pár alkalommal vagy legalább egy társat keresni, ez lehet egy barát/osztálytárs/családtag, akinek már van vizsgája.. A levélírást is piszok jól lehet gyakorolni otthon, csak találj embert, aki kijavítja, mert sok pontot veszíthetsz a hibás nyelvtannal.. :S

Szövegértéshez célszerű olvasnod német szöveget, esetleg lefordítanod..

Magnóhoz mint már mondtam, zene, tv, filmek, esetleg egy partner

Beszédnél elkelne valaki, aki kijavít, társalog veled.

Levéllel sem lesz probléma, csak javíttasd ki mindig (talán a suliban is kijavítják neked)

Nyelvtani gyakorlatokat találsz neten is.

Ennyiből áll egy nyelvvizsga :P


A témaköröket meg tudod nézni a nyelvvizsga honlapján, magadtól ki tudod dolgozni őket. Ha lelkiismeretesen felkészülsz, menni fog minden!!

Nem kell 100ezrekért tanfolyamra menni, de 5-10 órát vehetnél csak a beszéd miatt vagy egy kis nyelvtani magyarázatért..

2010. febr. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Fölösleges pénzt kiadnod érte. A saját tanárod biztos nagyon szívesen segít az eligazodásban, átnézi időnként a tesztjeidet, vagy megmondja, mi hiányzik a tudásodból a nyelvvizsgához, meg mire kell odafigyelni a vizsgán.
2010. febr. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 12:56-os, kíváncsi lennék,én azért a te német nyelvtanodra amit otthon magadtól tanultál,ugyanis elég nehéz nyelvtani szerkezetek vannak, ha te azt be biflásztad egymagad, akkor gratula,de ez nehezen hihető. Kell tanár! Persze,az olyan nyelvvizsgáknál mint a TELC,ott tök mindegy, nagyon gagyi vizsga. De az aki egymaga tanult,az Origo-ba soha ne kezdjen!
2010. febr. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Viszont a kérdező nem egymaga tanul, hanem iskolába jár, csak hozzá akar tanulni, és ez nagy különbség!

Van egy saját tanára, akihez ingyen fordulhat segítségért, és a jó tanárok becsülik az ilyen törekvő diákot, és segítenek neki. Ez nyilván nem ugyanaz, mint ha megfizetne heti x órában egy magántanárt, de ha okos és szorgalmas a tanuló, akkor elegendően nagy segítség.

2010. febr. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

kedves 16.13!

nekem van origo-s nyelvvizsgám, amit úgy tettem le, hogy nem jártam tanárhoz, mert nem volt rá pénzem.Sőt azt a nyelvet akkor már iskolában sem tanultam...Otthon magamtól készültem fel rá és sikeres vizsgát tettem. Tehát nem lehetetlen. Amúgy a 2. válaszoló vagyok

2010. febr. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves 16:13-as!

12:56-os vagyok. Semmiféle egyedül kibogozhatatlan nyelvtani gubancot nem találtam a német nyelvben. Önállóan megszereztem a középfokú nyelvvizsgát (akkor még csak a Rigó utcai létezett), sőt a tudásom az ELTE bölcsészkarának német tanszékére való bejutáshoz is elég volt, ahol azóta le is diplomáztam.

Azért köszönöm a bizalmat! :)

2010. febr. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!