Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német-X tanár szeretnék...

Német-X tanár szeretnék lenni. Mit válasszak az X helyére?

Figyelt kérdés

Májusban fogok kiegészítő érettségit tenni németből emelt szinten, mert ez kell az egyetemre. Tanár szeretnék lenni, amihez viszont kell majd választani egy minor szakot is. És itt jönnek a gondok. Nem tudom eldönteni, hogy mit lenne érdemes tanulni másik szakként. A nem nyelvi bölcsész szakok nem érdekelnek különösebben (magyar, töri tehát kiesik). Természettudományos tantárgyakat nem igazán szeretnék (megint) elkezdeni tanulni. Van egy okj-s programozói végzettségem, dolgoztam is már programozóként. Elvileg lehetnék német-informatika szakos tanár, de nem vagyok benne biztos, hogy szeretnék informatikát tanítani. Gondolkoztam minorként másik nyelvi szakban is, de attól meg kissé félek. Két nyelvszak kicsit durva, főleg, ha az egyik a német. Ráadásul itt is az a gondom, hogy melyik legyen a másik nyelv. Gimiben és később is tanultam angolt (a B1 és a B2 között vagyok belőle valahol, de nincs semmilyen papírom róla). Ahhoz, hogy anglisztika minort vegyek fel az egyetemen, már eleve kell egy középfokú nyelvvizsga/nyelvismeret, tehát szeptemberig meg kellene csinálnom egy középfokú nyelvvizsgát angolból (mindezt úgy, hogy közben a németet is gyúrom ezerrel). Vagy hagyjam az angolt és vegyem fel majd mondjuk a néderlandisztikát 2. évtől. Itt nem kell hollandul már eleve tudni, mert kezdő szintről kezdik az oktatást.


Az a legnagyobb problémám, hogy mivel tudom, hogy az angol milyen fontos nyelv, ezért valamikor azt is meg kellene tanulnom, bár rettenetesen utálom. De abból simán meg lennék elégedve egy középfokúval. És, ha nem kell sietnem, hogy szeptemberre annyira tudjak, hogy azon a nyelven tanuljak, akkor tényleg minden időmet most inkább a németre fordítanám.


Ti mit tanácsoltok? Melyik irányban láttok több lehetőséget?

1. német-informatika

2. német-angol

3. német-holland


Előre is köszönöm a segítséget!


ui.: Bocsi, hogy ilyen hosszú lett.


2009. okt. 2. 11:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Én a német-infot mondanám.

Holland nyelvtanárt kevés helyen keresnek, az info meg mindig kell. Az angol is jó, csak több tanulást igényel.

2009. okt. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Az angol minorhoz nem kell nyelvvizsga. Jó ötlet a két nyelvi szak, viszont Dunát lehet rekeszteni az angol- meg némettanárokkal. Érdemes lenne ezért valami ritka tantárgyat választani mellé, mert - mint tudjuk - a hülyeségre is van kereslet (pl. filozófia). A hollanddal nem kezdenék, mert nincs olyan középiskola, ahol ezt tanítják. Van viszont olyan, ahol olaszt, spanyolt, franciát tanítanak. Ha az informatika nem érdekel, akkor hagyd, mert azzal csak saját magadat fogod akadályozni.
2009. okt. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha a háromból lehet választani, akkor a német-infót választanám. De ha érdekelnek a nyelvek, javaslom az oroszt, vagy a spanyolt.
2009. okt. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
A hollanddal tudsz valamit kezdeni, mert az a német mellett könnyű és ritka. Nemcsak közoktatásban lehet tanítani, hanem nyelviskolában, magánúton is, vagy ha mégse akarsz tanítani, tudsz fordítani. Az infot nem tudom, hogy lehet technikailag összeszervezni, hiszen két külön karon van. Angoltanárral meg Dunát lehet rekeszteni, pláne ha még nem is szereted.
2009. okt. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

11:56-os válaszolónak: A nyelvvizsgát úgy értettem, hogy már eleve tudni kell azon a nyelven beszélni, mivel angolul kell tanulni.

A spanyolon meg az olaszon én is gondolkoztam, de ezeknél is elvárt egy jó erős középszintű tudás. Másik nyelvszaknak pont azért gondoltam az angolra, mert azt már tanultam, nem úgy, mint az olaszt vagy a spanyolt (ez utóbbit is tanultam persze, de csak autodidakta módon). A francia kilőve, mert nem szeretem.


13:09-es válaszolónak: nemcsak abból a háromból lehet választani, csak nekem ezek jutottak eszembe, figyelembe véve azt is, hogy mi az, amit el is tudnék végezni.


-----

Ezek szerint nem is olyan fontos, hogy az angolt megtanuljam? Angoltanárnak sem érdemes lenni?

2009. okt. 2. 16:10
 6/24 anonim ***** válasza:
11.56 vagyok. Olaszul és spanyolul sem kell tudnod, ha minorként választod. Nekem is olasz minorom van, három hete tanulom. Gyorsan haladunk, viszont mivel elég egyszerű (legalábbis eddig) követhető is.
2009. okt. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

11:56-os válaszolónak:

Ezeket az ELTE-BTK honlapján írják. Ha nem kell tudni az adott nyelven, akkor mégis mit jelent itt a "megfelelő nyelvtudás"? Nem kötözködni akarok, csak nem értem, hogy akkor hogy is van ez. Egyébként te hol tanulsz?


Anglisztika diszciplináris és tanári minor ( [link]


A minorba való belépés feltétele: egyetemi felvétel, a megfelelő nyelvtudás, következő tanegységek teljesítése: I. félév: AME-121, FLI-101, FLN-101, II. félév: ANG-141, ANG-151, ANG-211. Túljelentkezés esetén az első két félévben elvégzett angol nyelvű kurzusok eredményeinek átlaga dönt.



Olasz diszciplináris és tanári minor ( [link]


A minorba való belépés feltétele: egyetemi felvétel, megfelelő nyelvi előképzettség, amelyről a minor szak szintfelmérés keretében a szemeszter kezdetén győződik meg



Spanyol diszciplináris és tanári minor ( [link]


A minorba való belépés feltétele: egyetemi felvétel, megfelelő nyelvi előképzettség, amelyről a minor szak szintfelmérés keretében a szemeszter kezdetén győződik meg

2009. okt. 2. 18:37
 8/24 anonim ***** válasza:

13:09-es vagyok.

Én az ELTÉn tanulok olasz szakon és a spanyol a minorom, de úgy vettem fel, hogy előtte nem beszéltem. Nem akarok hülyeséget mondani, de mivel sokan az angolt akarják minornak oda kell nyelvtudás.Meg azért azt nem gondolod, hogy pl. aki koreai minort vesz fel, annak kell tudnia koreaiul:)

2009. okt. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
11.56 vagyok. Én az NYME-SEK-re járok, angolnál és németnél nálunk is javasolt volt kb. középfokú nyelvtudás, a többinél nem. Szerintem ez az eltén sincs másképp, akármit is írnak a honlapon. Tapasztalat, hogy az egyetemek sok mindent leírnak a honlapjukon, aztán mégis teljesen másképp van minden. Ezért kell a TO-ra menni.
2009. okt. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

13:09-nek:

Persze, nem is azt mondtam, hogy minden szakon így van. Ez csak három. Oroszon pl. csak alapfokú kell, portugálnál, hollandnál, skandináv nyelveknél megint csak nem kell. Gondolom a nagyon nem népszerű nyelvekből nem várják el a nyelvtudást.


11:56-nak:

És szerinted ez minden évben így van? Mármint, ha most megkérdezem a TO-t, akkor az 100%-ra megmondja, hogy jövőre milyen feltételekkel vehetek fel minor szakot?

Vagy inkább ne is foglalkozzak az angollal, legalábbis minor szakként ne, és válasszak majd olyat, ahova nem kell alapból tudni a nyelvet? Vagy mindenképpen csináljam meg a középfokút szeptemberig? Hátránynak nem lenne hátrány, csak kissé megterhelő egy szuperintenzív német nyelvtanfolyam mellett, még akkor is, ha heti 8 óráról van szó. November elejéig el kell döntenem, hogy mit csináljak. Ezért kérdezősködöm.

2009. okt. 2. 21:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!