Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Oroszul szeretnék tanulni,...

Oroszul szeretnék tanulni, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
A nulláról szeretnék megtanulni oroszul teljesen önállóan. Milyen tankönyveket/módszereket ajánlotok? Mi a véleményetek a Kreatív Nyelvtanulásról?

2015. márc. 27. 23:28
 1/5 anonim ***** válasza:
16%
Pokoli nehéz nyelv,tanár nélkül neki se kezdj!
2015. márc. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Miert pont oroszul szeretnel megtanulni?

Tudom ez nem valasz a kerdesedre,de en ugy tanultam meg gyerekkoromban,hogy volt egy orosz baratnom,aki egy szot sem beszelt magyarul.Sokat jatszottunk egyutt es igy kezdtem megtanulni az orosz nyelv alapjait.Persze azota sokat tanultam es megvan a felsofoku vizsgam.

Most is ezzel keresem a penzem.Egy szallodaban dolgozom,ahol a vendegek 80% orosz .

Ha barmiben segiteni tudok,irj nyugodtam:-)

2015. márc. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom tudsz-e más szláv nyelven,ha nem akkor végig kell menned azon az úton,amin minden szláv nyelven tanulónak végig kell mennie.Három nyelvkönyvet tudnék ajánlani :

1,Suara Róbert : Orosz nyelvkönyv 1-2

Ez régi könyv,a 60-as évekből való,vannak benne szoci részek - azokat ki kell hagyni -,de alapjában véve jó könyv.

Antikváriumokból beszerezhető,jól magyarázza a nyelvtant,könnyű (esetenként unalmas) szövegekkel kezd,de szépen lehet vele haladni,a fordítási gyakorlatokat pedig mindig el kell végezni.Én is ebből kezdtem (de az most nem fontos).

2,Nádor - Orlay : Orosz nyelvkönyv 1-2

Jó szövegek vannak benne,a nyelvtan a könyv végén van összegyűjtve és nincsenek meg benne a fordítási gyakorlatok.Ez is régi típusú könyv.

3,Oszipova : Kulcs 1-2

Modern könyv,sokan szeretik,sokan nem.Lapozgass bele és majd eldöntöd.

4,szótárból pedig az akadémiai Orosz-magyar,Magyar-oroszt szótárt ajánlom,Gáldi László - Uzonyi Pál a szerzőpáros,van egy kék színű verziója meg egy modernebb,de a kettő azt hiszem ua.


Ha tudnál / értenél csehül / szlovákul akkor az Ucebnice soucasné rustiny 1-2 ajánlanám,az modern,színvonalas könyv,mp3 hanganyaggal.

Angolul persze minden van,az internetről ingyenesen letölthetsz orosz nyelvkönyveket (is).

Sok sikert.

2015. márc. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha tudsz angolul, az internetre beírva, hogy learning russian, kijön egy csomó hasznos oldal. (Németül is.) A nyelvérzékedtől függ, de az eleje, mivel teljesen más a hangtan, szerintem is tanárt kíván. A folytatás pedig attól is függ, hogy angolos vagy németes vagy, német után könnyebb az esetrendszer, az angol után baromi nehéz a ragozás. Több típusban rengeteg féle végződés minden szófajhoz.
2015. márc. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. :) Angolul és németül is tanulok, de többen is mondták, hogy egyedül nem fog menni. De azért megpróbálom :D
2015. márc. 28. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!