Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német tényleg hasznosabb mint...

Német tényleg hasznosabb mint az olasz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Angol után kellene egy második nyelv, de nem tudok dönteni...mindkét nyelv szép stbstb..de talán az olaszok temperamentuma, maga a táj jobban tetszik mint az osztrákoké/németeké...

De mérnöknek tanulok...szerintetek is inkább német lenne a jobb választás? (mert szívem szerit mind kettő nyelvet megtanulnám, csak az már nagyon sok lenne)



2015. ápr. 1. 23:26
 1/9 Gabooorka ***** válasza:
100%
Minden képpen nèmet. A németet több ember beszéli ráadásul itt vannak a közelünkben. De, ha nem tervezel olyan nagy karriert akkor olasz, mert a németek nem szeretik, ha amatőrként akarsz volkswägen eket tervezni. Vagy épületeket, mindegy.
2015. ápr. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az olaszt 1 orszagban beszelik, a nemetet meg 5-ben.
2015. ápr. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű, hogy a német!

Én olaszt tanultam, de eléggé meg vagyok lőve. Olaszul csak Olaszországban beszélnek. Nem tudok kimenni dolgozni Ausztriába (mondjuk a határ mellől ingázva), mert nem tudok németül. Volt egy cég, ahol azért nem pályázhattam meg az állást, mert nem tudok németül.

Az angol után általában a németet kérik.

2015. ápr. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
tényleg hasznosabb a német, de ha nem tetszik a hangzása, már utálod pedig még nem is tanultad, akkor ne válaszd. kényszerből nehéz lesz megtanulni, ráadásul angol után nehéz is
2015. ápr. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hasznossag szempontjabol egyertelmuen a nemet. Magyarorszag tele van nemet tulajdonu ipari cegekkel, oda elvaras a nemet. Az olaszok meg ugyis tudnak angolul, ha szarul is.
2015. ápr. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Valóban a német hasznosabb.(az olasz könnyebb) Viszont hozzátenném,hogy Svájc egy részén olaszul beszélnek, és azért Svájc, valljuk be,nem rossz hely:D
2015. ápr. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a német hasznosabb, főleg ha mérnöknek tanulsz. Az olasz nyelv szebb, de az csak hobbinak vagy olaszországi munkavállalás céljából menne el. Én a helyedben megtanulnám a németet és már húznék is ki Ausztriába/Németországba. Mondjuk amúgyis ez a tervem és örökre. Ott magamra szednék az anyanyelvi, amennyit csak tudok, majd amikor már elég jól boldogulok, akkor jöhet az olasz. Egyik rokonom Ausztriában dolgozik és a cég fizeti a nyelvtanulást, örülnek neki.
2015. ápr. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

* anynyelvi környezetben

* örülnek neki, hogy valaki tanulni akar

2015. ápr. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Német. Magyarországon olaszul beszelot alig keresnek a cégek, nem fognak elhalmozni allasajanlatokkal. Viszont sok német cég van nálunk, vagy német partnerrel dolgozó. Aztán van körülöttünk pár ország, ahol anyanyelv, és egyébként Észak-Olaszorszagban is beszélik! Olasszal csak Olaszországban fogsz boldogulni, megjegyzem az olaszok csak olaszul beszelnek, kivéve a fiatal korosztaly és az északi rész.
2015. ápr. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!