Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire érdemes a BBC-t...

Mennyire érdemes a BBC-t nézni nyelvtanulás céljából?

Figyelt kérdés

Van rajta pár jó sorozat magyar felirattal, amit szívesen néznék, ha fejlesztene. Az angol tudásom még valahol a B1-es szinten van, a hallott szövegértésem 0.

Feleslegesen nem ülnék le BBC sorozatokat nézni, sok mást csinálnék helyette:D

De ha segíti a fejlődést, akkor beiktatnám napi szinten a szabadidőmbe.

Rendesen is tanulok, ez csak kiegészítés lenne.

Mit gondoltok?


2015. ápr. 4. 23:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes BBC-t nézni, ha a brit angolt szereted (azért mellette más is kell), de ne magyar felirattal, mert akkor elmegy melletted a nyelv úgy, hogy észre se veszed. Angol felirattal igen.
2015. ápr. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Angol felirattal sajnos még nem megy a műsorok megértése:(

Akkor mindegy, tanulok tovább:)

2015. ápr. 4. 23:55
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell az egészet megértened, magasabbra kell tenni a lécet, mint ahol vagy. Egy filmben a látott információk sokkal többet adnak hozzá, mint a hallottak, és csak ha nézed, már azzal is nagyjából megérted. A látvány rásegít arra, hogy hallás után is valamit megérts, egyre többet, először csak 10%-ot, aztán 20-at, egyre többet. Megszokod az angol környezetet. Ne add fel.
2015. ápr. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a magyar feliratos dolog annyira nem fejleszt. Mivel az olvasásra fogsz koncentrálni az angol szöveg el fog tűnni.


Amikor nyelvvizsga előtt voltam, 3 hétig napi 5 óra CNN -t, BBC-t néztem. 2 hétig semmit nem értettem belőle, de utána elég durván feljött a hallott szöveg értésem. Sokkal jobban értettem a szavakat mind előtte. Persze ez inkább a hallott szöveg értést erősítette.

2015. ápr. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is inkább az angol feliratokat ajánlom. Ha kell, akkor szótározz és hallgasd meg újra.

Néztem már angol filmet, angol felirattal.


És volt szerencsém ahhoz, hogy angol filmet nézzek magyar felirattal. Mondani se kell, hogy mire figyeltem. Persze a magyar feliratra. :D

2015. ápr. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2015. ápr. 6. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!