Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kérlek írjatok tippeket:...

Kérlek írjatok tippeket: hogyan érdemes egyszerre két nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Angolt és németet szeretnék, egész pontosan felvételire felkészülni jövőre. Németből van egy főiskolai oklevelem, de azóta sajnos nem nagyon használtam, tehát sokat felejtettem. Angolt gimiben tanultam, nagyjából végigvettük a nyelvtant, de abból is van mit felidézni. foglalkozzak mindennap mindkettővel, vagy két mittudomén két hétig egyikkel, aztán két hétig másikkal? már olyan tanácsot is kaptam, hogy tanuljam németül az angolt :-) konkrét, gyakorlati tanácsokat szeretnék kapni, a leírtak tükrében! előre is köszi!
2010. febr. 20. 00:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én az a típus vagyok, aki úgy igazán egy dologra tud egyszerre koncentrálni, nekem az a módszer jött be, hogy két hétig az egyik nyelvvel foglalkozom intenzíven, két hétig a másikkal, de a szinten tartás végett az épp hanyagolt nyelven olvasok reggel, ébredés után néhány oldalt.
2010. febr. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Ne már, főisklai okleveled van belőle, és nyelvtanulási tanácsokat kérsz? Nem akarlak bántani, de nekem ez nagyon furcsán hangzik.
2010. febr. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez a két nyelv nem hasonlít, úgyhogy akár egyszerre is lehet tanulni, mert nem zavarja különösebben egyik a másikat. Főleg a szavak tanulásában/felidézésében. Vigyázz, hogy a nyelvtan részt ne keverd! Én azt ajánlom, hogy egyik nap egyikkel, másik nap másaikkal foglalkozz.
2010. febr. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
00:49-es: tippeket kértem, nem kritikát! azért van ez az oldal, hogy akinek segítségre van szüksége vmilyen témában, itt kikérheti mások véleményét, ami segíthet neki a döntésben. ha nem tudsz segíteni, maradj csöndben inkább! nem nyelvtanulási tanácsokat kértem, hanem tippeket arra vonatkozólag, hogy mások hogyan tanulnak két nyelvet egyszerre, párhuzamosan! ha szövegértési gondjaid vannak, a tízéves fiam tud neked segíteni, ő nagyon jó belőle! :-)
2010. febr. 20. 08:51
 5/7 A kérdező kommentje:
ja, az értelmes válaszokat köszi, azt hiszem, én is azt az utat választom, hogy egy nap csak az egyikkel foglalkozom! szintentartáshoz jó tipp az olvasás!
2010. febr. 20. 08:53
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én hármat tanulok egyszerre. Én úgy csinálom, hogy mindegyiket egy héten két napon tanulom, és felváltva, tehát hétfő - angol, kedd - spanyol, szerda - francia, csütörtök - angol, péntek - spanyol, szombat - francia. Vasárnap pihenek. :-) Az angol megy a legjobban, azért azt "másnyelvű" napon is gyakorlom olvasással, eredeti szinkronos filmmel, stb. Neked két nyelvvel ez könnyebb lenne, de ha nehezen állsz át az egyikről a másikra, akkor inkább hetenkénti, kéthetenként váltást javaslok. És ne szégyelld akár a buszon, vonaton is tanulni, ott lehet a legjobban. :-D Este lehet az adott nyelven filmet nézni, olvasni, vagy valami téged érdeklő idegennyelvű témát magyarra fordítani (és persze megtanulni a szavakat). Ha van nyelvérzéked, nem olyan nehéz. És sokat segít, ha tudod kivel gyakorolni élőszóban.
2010. febr. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%

Nem nekem vannak szövegértési gondjaim, értettem a kérdést, és nem kritizáltam, hanem csodálkoztam, mivel amiből én oklevelet szereztem, annak a tanulásához ma már inkább én adnék tippeket másoknak, mint hogy kérjek. A több nyelv tanulása szerintem része a nyelvtanulásnak.


Én egyébként annak idején volt, hogy négy nyelvet tanultam egyszerre (ez az időszak két évig tartott az életemben), és ezt úgy csináltam, hogy vagy mindig azzal foglalkoztam, amelyik épp soron volt, vagy éppen két nyelvet hasonlítgattam össze magamban, és kerestem a párhuzamokat meg a különbségeket, és akkor mind a kettőt tanultam egyszerre. (Mielőtt kötekedni akarna valaki: mindegyikből végig ötösöm volt.)


Amikor az ember iskolába jár, akkor megtanul sok tárgyat tanulni egyszerre, és két nyelv ezek közül csak kettő. Én azt hiszem, hogy egyszerűen nem kell problémát csinálni belőle, hogy ez két nyelv, és akkor nincs is probléma. Az egyik órában az egyiket tanuld, a másikban a másikat, és ne törődj vele, hogy ketten vannak.

2010. febr. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!