Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tényleg két nyelvvizsga kell...

Tényleg két nyelvvizsga kell a bme-s diplomához?

Figyelt kérdés
Azt hallottam egyik ismerősömtől, hogy mindegyik bme-s szakon legalább kettő középfokú komplex nyelvvizsga szükséges a diploma megszerzéséhez. Ugye ez nem igaz?!? Én eddig úgy tudtam, hogy csak egy nyelvből kell tenni.(építész szak érdekelene leginkább)

2015. ápr. 15. 19:08
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt fogom tenni :)
2015. ápr. 16. 07:00
 12/12 anonim ***** válasza:

Ott vannak a képzési tájékoztatók, most én mindet nem nézem át neked, de gépészmérnökin így vannak:


BSc: "Az oklevél kiadásának feltétele a szak rendeletben meghatározott képzési és kimeneti

követelményeinek megfelelő, államilag elismert legalább B2 (korábban középfokú C) típusú,

illetve azzal egyenértékű nyelvvizsga letétele."


MSc: "A mesterfokozat megszerzéséhez államilag elismert legalább B2 (korábban középfokú

„C”) típusú nyelvvizsga letétele vagy azzal egyenértékű érettségi bizonyítvány, illetve

oklevél szükséges bármely olyan élő idegen nyelvből, amelyen az adott szakmának

tudományos szakirodalma van."


Tehát a MAI álláspontok szerint BSc/MSc gépészmérnöki diplomához is elég 1DB középfokú nyeévvizsga.

2015. máj. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!