Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt szintű érettségi után...

Emelt szintű érettségi után lenne értelme, megérné a CAE (Cambridge) nyelvizsgát megpóbálni?

Figyelt kérdés

Origós felsőfokúm már van..igaz hog elég nehéz megtartanom a tudásom.

Most azért gondolkodtam ezen,hogy megpróbáljam,mert az emeltre is kell úgyis készülnöm,és a nyelvvizsga és az érettségi között nncs túl sok idő.


Jövőre is megpróbálhatnám persze,de jövőre meg szerintem másik nyelvből szeretnék nyelvvizsgát,meg akkor már mással is kell majd foglalkozni.

De vajon megéri-e most elmenni rá?Mennyire lenne elég a készülés..ez sem mindegy,mert kb.40-50 ezer egy ilyen.

Mellette szól viszont,hogy -ha jól tudom-akkor kpatok 1 szinttel lejjebb lévő bizonyítvánt is,meg feljebbet is.Pl. C1 helyett B2t is meg C2t is.


2015. ápr. 25. 22:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha van elég lé, akkor miért ne!
2015. ápr. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csak én nem értem minek egy nyelvből ennyiféle vizsga? Vagy van vele valami célod? Ha mondjuk külföldön akarsz tanulni vagy dolgozni, akkor az origósra felesleges volt elmenned.
2015. ápr. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Először is köszi hogy írtatok:)

Másodiknak:100%ra még nem tudom,hogy kell-e.Én szívem szerint külföldön is tanulnék tovább,de jelenleg nem úgy néz ki.De,később szívesen kimennék tanulni és/vagy dolgozni.Ráadásul,én úgy vagyok vele,hogy sose tudni hová kerülök.És,az akaratom meg lenne a külföldi tanulásra,életre,de azt nem tudhatom,hogy lesz-e lehetőségem.Most ezt is 2 féle képpen nézhetjük:1.amíg nem tudom 100%ra hogy megyek,meg kell a CAE,addig ne költsek rá,ne menjek (feleslegesen),meg ráér később is.2.Jobb,ha van mintha nincs.Mert ez már akkor nem lehet akadály hogy nincs ilyen vizsgám.


Origósra meg elmentem,mert erre készültünk a tanfolyamon és amúgy sem tudtam akkor még,hogy ilyen megfordul a fejemben.

(Most vagyok 11-es,a felsőfokút 9-ben és 10-ben csináltam..2 részben)

2015. ápr. 25. 23:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs.
2015. máj. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!