Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy kell angolul képről...

Hogy kell angolul képről beszélni?

Figyelt kérdés
2015. máj. 3. 17:14
 1/5 anonim válasza:
Ha a nyelvvizsgás képleírásra gondolsz, ott igazából minden kép egy adott kategóriát jelöl. (Pl Otthon, Hobbi, Közlekedés stb.) Az adott témáról érdeklõdnek a kép csak segítség.Így kezdheted azzal, hogy ezt meg azt látsz a képen, majd folytatod a téma kifejtésével.
2015. máj. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom folyamatos jelenbe kell.
2015. máj. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Először azt kell mondani, amit a képen látsz konkrétan. Utána rá fognak kérdezni a többire.
2015. máj. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem origo-n a képen volt egy lány meg egy nő, egyből levágtam hogy a kép Velencében készült. Elmondtam hogy a képen látok egy nőt meg egy lányt, szerintem ő anya és lánya, úgy gondolom hogy nyaraláson vannak. Mondtam pár szót hogy milyen az időjárás meg hogy tavaszi ruhába vannak. Utánna hogy a kép biztos hogy velencében készült. Ekkor a vizsgáztató kérdezte hogy jártam e már ott, itt elkezdtem pofázni hogy igen már voltam, elmondtam hogy Velencében mik a látnivalók, milyen programok vannak. Beszéltem a sóhajok hidjáról hogy miért úgy hivják, bár ezt nem kérdezték de illedelmesen végig hallgattak, a végén amikor már Torinónál jártam és a Juventus vasárnapi mérkőzését ecseteltem, akkor intettek kussba, mert hát Velence olaszországban van én meg imádom az olasz focit, így volt az hogy Velencének nincs Seria A-s csapata, és akkor jött Torinó meg a Juve. Én soha nem azzal foglalkoztam hogy a képet minél jobban leírjam, hanem magam tereltem arra a dolgot hogy a kép helyszínéről tudjak pofázni, ha folyamatosan beszélsz akkor nem érdekli őket hogy lényegében nem is a képről dumálsz hanem magadtól fujod a hülyeséget, legalábbis ahol én vizsgáztam ott nem érdekelte őket csak hallgatták hogy mit mondok.
2015. máj. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia:) mi pont ezt tanuljuk most az iskolában:)

Ajánlanám nekem Némethné Hock Ildikó : társalgás , szituációk , képleirás könyvét amiben a képeliráshoz kifejezések is vannak és fel is készit a nyelvizsgára.

Nekünk a tanárunk elmondta hogy , hogy is kell beszélni egy adott képről

1.Nagydolgoktól haladunk a kissebb dolgokig.

2. Megállapitjuk a helyszint ( ha tudjuk)

3. beszélünk a cselekvésről , ki mit csinál ( pl. áll, ül , beszél , fekszik stb.)

4.FOLYAMATOS JELE IDŐT HASZNÁLUNK!!!

5.Bemutatjuk az emberek külsejét , hogy, hogy néz ki ( magasság, életkor, haj, arcforma, ruházat kiegészitők)

6. a dolgok helyének bemutatása.

7. beszélhetünk előzményről v. következményről.

8. Beszélhetünk saját élménynkről , tapasztalatunkról . bármilyen témáról ami ahoz kapcsolódik.:)

Remélem tudtam segiteni:)

2015. máj. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!