Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki japán nyelvet tanul/tanult...

Aki japán nyelvet tanul/tanult:nehéz a nyelv?

Figyelt kérdés
Szeretnék japánul megtanulni, már elkezdtem, de még csak pár dolgot tanultam meg,mint pl bemutatkozás,meg még pár szó. Érdemes folytatnom? Mennyi idő lenne középfokon megtanulni? Én egy youtubeos csatornáról nézek anyagokat. Ti honnan tanultatok?

2015. máj. 5. 19:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is autodidakta vagyok, és nem találom annyira nehéznek (persze könnyűnek sem mondanám). A hiragana (szótag)abc-t már nagyjából tudom, párhuzamosan veszem az írásjeleket és tanulok egy oldalról ( [link] ), bár ezt sajnos már nem sokáig tudom fojtatni, mert a 89. lecke után abbamaradt a dolog.


Az, hogy mennyi idő középfokon megtanulni elég relatív, mert függ attól, hogy mennyire vagy fogékony a nyelvre, mennyi időt szánsz a tanulására stb. Meg a japán-nyelvvizsgarendszer különben sem olyan, mint az angol, német, meg hasonlók. Itt 5 fokozat van, N5-től N1-ig. Az N5 a legalapvetőbb ami pl az angol nyelvvizsga szintekhez mérve az alapfok alatt van, és az N5, ami pedig már az anyanyelvi szintnek felel meg.

2015. máj. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 murakami ***** válasza:
100%
A japán nyelv nem nehéz a magyaroknak. A japán nyelvtan, és a magyar nyelvtan nagyon hasonló. Ha érdekel a japán nyelv, nézd meg ezt.  [link]
2015. máj. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Öööö, hát nem tudom, szerintem az tök jó, ha sokat gondolják azt, hogy "nem olyan nehéz" a japán nyelv, de én bevallom és n szégyenlem leírni, hogy szerintem nehéz.


A tiszeleti nyelv (keigo) néha teljesen kikészít, meg alkalmanként a 26. olyan nyelvtan, amit azt fejezi ki, hogy "nem vagyok teljesen biztos a dologban" meg hasonló érdekes finomságok. Ja és a kanjikról ne is beszéljünk, tanulom őket mint a hülye, aztán felcsapok egy könyvet és a felével még soha életemben nem is találkoztam, a másiknak meg nem tudom abban az összetételben az olvasatát...

e ja, végül is a hiraganák meg a katakanák azok nagyon fekszenek...

2015. júl. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!