Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Igaz az, hogy anyanyelvi...

Igaz az, hogy anyanyelvi környezetben 3 hónap alatt tökéletesen meg lehet tanulni egy nyelvet?

Figyelt kérdés
Van valakinek személyes tapasztalata ezzel kapcsolatban?

#nyelv #nyelvtanulás #anyanyelvi környezet
2015. máj. 7. 09:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
35%
Én sokszor láttam már olyat, hogy egy német könyv magyar fordítása sokkal jobb lett mint az eredeti. A magyar nyelv szerintem rendkívül kifejező. Minden kis mozzanatra van külön szavunk amik talán egy másik idegennyelvben nem találhatóak meg.
2015. jún. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Megtal'lhat=ak, csup'n az eredeti író nem tartotta valahogy fontosnak, mert a szorira reflektált.

Julinak igaza van, nem mindenki szépíró.

2015. jún. 3. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Meg Spongebob!!!
2015. jún. 3. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Én 21 éve élek (születésemtől fogva) Szlovákiában, és még mindig problémát okoz a szlovák nyelv, úgyhogy nem igaz, hogy 3 hónap alatt meg lehet tanulni egy nyelvet... azaz pontosabban lehet hogy meg lehet tanulni, de az a nyelv biztosan nem a szlovák.
2015. jún. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ha már alapból tudsz az adott nyelven, akkor 3 hónap alatt bőven felveheted a helyi akcentust, szófordulatokat stb. De hogy a nulláról megtanulni... Van olyan módszer, hogy úgy tanulsz nyelvet, mint a kisbabák, ergo nulla tudással külföldiek közé mész és hallgatod, amit mondanak, de ez is eltart 1-2 évig.
2015. jún. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
En 2 evet laktam Hollandiaban, de egy kukkot se tudok hollandusul. Oke, hogy tobbnyire angolul beszeltunk, de akkor is.
2015. jún. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Én négy országban is laktam három hónapot meghaladó ideig, és egyiknek a nyelvét sem beszélem tökéletesen. Teljesen felesleges újra meg újra kiemelni ezt a kérdést, nem fogsz más választ kapni, kérdező. 3 év alatt sem lehet tökéletesen megtanulni egy nyelvet, sőt a legtöbb embernek 30 év sem elég.
2015. jún. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a válaszokat.

Nagyobb családból egy fiú tavaly július végén kimet az USA-ba, ott járt bő 4 hónapot iskolába (Karácsonyra jöttek haza). Itthon már sok éve tanulja a nyelvet, fejlődött is sokat, de messze van a tökéletestől, pedig nem 3, hanem 5 hónapot volt kint, ebből 4-et iskolában, és bőven nem 0-ról indult.

2015. júl. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Ha van egy középszinted, amivel már alapból tudsz kommunikálni, megérted a legtöbb dolgot, akkor nagy valószínűséggel elérheted a felsőfokot. A nulláról, vagy minimális tudással 3 hónap arra jó, hogy ráérezz, vagy esetleg kommunikációs szintre érj. Sok sikert!
2015. júl. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!