Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti mit gondoltok, mik a...

Slora kérdése:

Ti mit gondoltok, mik a tapasztalataitok? (előrehozott érettségi)

Figyelt kérdés
Most 10.-es vagyok,jövőre szeretnék előrehozott angol emelt érettségit csinálni. Felsőfokú angol nyelvvizsgám van(Origó).Viszont az osztályfőnököm és az igazgatóhelyettes is azt tanácsolta,hogy először a középpel próbálkozzam.De ez azt jelentené,hogy 12.-ben újra kellene nyelvből érettségiznem,mert mindenképpen emeltet kell tennem.Tehát az előrehozott középfokúval semmivel sem lennék előrébb. Plusz megnéztem az emelt érettségiket,és úgy gondolom megtudnám csinálni(bár a hanganyagokat még nem hallgattam meg,azt nem tudom milyen).És ugye osztályozóvizsgát is kell tennem,ahol állítólag baromi szemetek. Például a következő eset történt a sulinkban: a lánynak felsőfokú német nyelvvizsgája volt,OKTV 4. helyezett volt,és osztályozóvizsgán egyest kapott. Csak azért,mert a tanárnak nem volt szimpatikus(bár gondolom ez elég extrém eset).Nagyon fontos lenne,hogy ötöst kapjak az érettségire,de ha szóbelin és osztályozóvizsgán megszívatnak,akkor az elég sz*r lesz... Tehát arra lennék kíváncsi,hogy tapasztalatotok szerint tényleg ennyire szemetek osztályozóvizsgán,valamint mehetnék-e egyből emelt érettségire felsőfokú nyelvvizsgával?

2015. máj. 20. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az emeltet nem a saját iskoládban vagy a saját tanáraid előtt fogod tenni. Ha attól tartasz, hogy a tanárod az osztályozóvizsgán megszívat, kérheted, hogy független bizottság előtt vizsgázz.

Olyan érettségire jelentkezel, amilyenre csak akarsz, senkinek nincs joga megmondani, melyiket válaszd.

2015. máj. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyorst választ :) Azt elfelejtettem leírni,hogy az iskolában nem tanulok angolt
2015. máj. 20. 20:18
 3/6 anonim ***** válasza:
nálunk is pont ilyen szemetek ...
2015. máj. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne menj középszintre, nem is értem, miért erőltetik. Tudják, hogy van felsőfokúd? De hogy valaki felsőfokú nyelvvizsgával és OKTV IV. helyezettként megbukjon az osztályozóvizsgán, ezt lehetetlennek tartom, ez teljes képtelenség. A vizsgán nem 1 tanár van jelen, hanem 3, és legalább a felét az írásbeli teszi ki, aminek nyoma van. Kérhetsz független vizsgabizottságot, csak nehogy megorroljon rád emiatt a tanári kar.
2015. máj. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az osztályfőnököm tudja,hogy van felsőfokúm mégis ezt mondta,igazából én sem értem miért. Amikor először meghallottam ezt a sztorit arról a lányról,akkor konkrétan én sem akartam elhinni,hogy ilyen létezik egyáltalán. De utána a szülei beszéltek az igazgatóval és újra megcsinálhatta,mondanom sem kell 5-öst kapott.

Azt hiszem megpróbálom akkor az emeltet jövőre :) Mindenkinek köszönöm a választ,ment a zöld pacsi :)

2015. máj. 20. 21:31
 6/6 anonim válasza:
100%
Velünk egész rendesek voltak az osztályozón (bár mondjuk az ofőnk volt az egyik vizsgáztató, és az egész csoportunk előrehozottazott), de az egyik srác tőlünk 10. végén ment vizsgázni, őt rendesen megszívatták... Ami az érettségit illeti, azt nekünk is tanácsolták, hogy először közepet és csak utána rakjuk le az emeltet, mert a közép után októberben lehet szintemelőzni, viszont ha elrontod az emeltet, akkor abból újra kell vizsgáznod, csak úgy simán nem javíthatsz. És valóban, többen voltak úgy, hogy relatíve rosszul sikerült az írásbelijük, így a szóbelire el se mentek... De ez attól függ, neked mennyire számít a százalék, vagy csak a plusz pont kell? Mondjuk felsőfokú nyelvvizsga mellé egy közép amúgy is "nevetséges", mert baromi könnyű, de ha emelt kell, akkor csinálj azt. Viszont úgy, hogy emelt 50 pont + felsőfokú 40 pont egyszerre nem viheted, csak az 50-et számítják. Szóval ha emiatt akarod csak, akkor mérlegeld, hogy megéri-e egy gyengébb emelt a plusz 50-nel, vagy jobb-e egy erős közép a +40-nel. (ez persze mind csak akkor releváns, ha a továbbtanulás miatt gondolkozol ezen)
2015. dec. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!