Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 7 évig tanultam németet, de...

7 évig tanultam németet, de nagyon rossz tanáraim voltak. Ennek ellenére elmentem nyelvvizsgázni és 56%-al sikertelen lett. Érdemes a felsőfokra készülnöm?

Figyelt kérdés

Nem vettek fel egyetemre, ezért lenne rá a munka mellett heti 2-3 napon tanulni, esténként is leülnék 1-2 órára, szívesen tanulok egyedül szavakat, nyelvtant, illetve akár német műsorokat is hajlandó vagyok nézni napi 2-3 órában, kizárólag azt!


Érdemes megpróbálni a felsőfokot, vagy menjek újra középfokra?

4-6 hónapig tanulnék nyelvet maximum.

Középfokra szerintem elég lenne 1-2 hónapot készülni, illetve nyáron nyelvtanfolyamra is szívesen járnék.



Kérdésem, hogy mennyi különbség van a közép és felső között?


Ecl-t próbáltam, bár elkezdtem hajlani a Goethe felé, mert az elfogadják Németországban is és itthon is. Talán ez az egyetlen...


2015. máj. 21. 18:32
 1/3 A kérdező kommentje:
A középszíntű érettségim 90% lett. A nyalvtanom a legrosszabb, illetve a nehezebb szövegek megértése.
2015. máj. 21. 18:32
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha a középfokú sem sikerült, miért próbálkoznál a felsőfokúval? Ennyi alapján még messze vagy a felsőfoktól.
2015. máj. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nem sikerült a középfokú FÖLÖSLEGES felsőfokúra menni mert megbuksz. Inkább készülj néhány hónapot és menj újra középfokozni.


Egyébként meg érdemes lenne elmenni tanfolyamra vagy magántanárhoz. (nem sokkal drágább)

De ha csoportba mész figyelj oda arra, hogy előtte írassanak veled is (meg másokkal) tesztet mert másképp belebukhatsz megint. (Közlik veled befizetés után 1 órával hogy nem vagy képes rá)

2015. máj. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!