Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek meg fogok bukni?

Szerintetek meg fogok bukni?

Figyelt kérdés
Üdv!Tizenegyedikes tanuló vagyok,olyan tagozatba járok gimnáziumban ahol heti 6 angol és 6 német van.Angolból szín ötös vagyok mivel azt tanultam először de a német nem megy.A tanár az első évtől kezdve leckénként(9 lecke van egy évben!!) olyan 3-400 szót írat fel velünk majd ebből év végén kettes bontásokban írunk(pl:3-4-es leckéből egyben). A nyelvtan részét tudom magamtól valamiért az angol mellett elég egyszerű,mivel angolból nagyjából felsőfokú szinten vagyok,de a szavaktól egyszerűen megőrülök,állandóan az angol megfelelője jut az eszembe,nem tudom megjegyezni soha,és persze a tanár minden héten írat,a feladatok általában úgy néznek ki,hogy a feladott kb80 szóból/doga,kérdez húszat majd ezekkel kell tovább dolgozni.Természetesen rosszul áll a szénám pedig járok tanárhoz és emiatt egyszerűen idegbeteg vagyok,tehetetlennek érzem magam mert bármit teszek nem tudok haladni a tanár utál,csak a strébereket szereti akik mint a gépek magolják a szavakat,de egy mondatot nem tudnak összetenni...állandóan célozgat,piszkál,hogy majd nyáron ne könyörögjek,stb......kb még 6 jegy lesz,a jegyeim most így néznek ki(év eleje óta):1 4 4 1 2 4 2 3 2 2 1 3 1 1 1 2 4 1 3 1 5 2 1 1 1 1 2 1 1 2 1 1 3 3 1 3 2 3 1 1 1 1.Félévkor kettes voltam,még hátra van egy vizsga amiből kb 3 szavakból lesz olyan 800/doga,ezek eleve esélytelenek szerintetek van még esélyem?A témazáróim többségben 2-3-4esek ez itt nyilván nem látszik,1.90 az átlagom.(Bocsi a regényért,és köszi a válaszokat)

2015. máj. 21. 21:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%

Egyszerűsítsük le a dolgot. Egy nyelvhez szavakat meg kell tanulni. Lestréberezhetsz másokat, de attól még ők csinálják jól. Angolnál is ezt csináltad, csak korábban kezdted, így természetesnek tűnik már.

Részletezheted, milyen kegyetlen módszerekkel él a tanár, de ha csak Te állsz bukásra, akkor nem ő a hibás. Azt meg egyszerűen nem értem, hogy ha a szavak nem mennek, amelyek tanulásához pusztán időre és elszántságra van szükség, akkor mi a francnak időt és energiát pocsékolni egy magántanárra? (pénzről nem is beszélve) A szavakat nem tudja helyetted megtanulni.

2015. máj. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ez a tanártól függ. Próbálj beszélni az osztályfőnököddel és az angoltaároddal, hátha meg tudják győzni. Én a helyedben iskolát váltanék, ha ennyire nem jön be neked a német, akkor menekülni kéne egy ilyen szadista állattól, aki azt hiszi, hogy a tanítás annyit jelent, hogy kiadunk egy rakás magolnivalót, majd számonkérjük. Egyébként próbálj meg nem magolni, hanem rengeteget olvasni, tévét, filmet nézni, úgy rögzülnek a szavak. Alkalmazz memóiamankókat bármilyen lehetetlen asszoiációval, pókábrát, színeket, cédulákat, regisztrálj a quizlet.com-ra, ott magadnak beírhatod a megtanulandó szavakat akár két nyelven, akár magyarázattal, és különféle módokon kikérdezi tőled a program, addig gyakoroltatja, amíg nem tudod. (Ez is magolás, de legalább szórakoztató.)
2015. máj. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%

1,9 az átlagod. Nagyon valószínű, hogy kettes leszel. Kb. havonta vesztek egy leckét, 300 szóval számolva ez napi 10 darab szó. Nem olyan vészes, örülj neki, hogy sokat követel (jobb, mintha lazára venné, így legalább tanulsz valamit).

Lehet utálni egymást, de ez rajtad nem segít. Sajnos a szavakat be kell vágni, apránként ez nem olyan megerőltető. Nem egyszerre kell magolni, hanem folyamatosan rövid ideig nézegetni: buszon, reggeli közben stb.

A kérdés begépelése alatt is vagy tíz szót megtanulhattál volna : )

2015. máj. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De egyszerűen olyan ellenszenv alakult ki a tanár miatt köztem és a német között,hogy az elképesztő.Sok ambícióval érkeztem ide és most még is kilátástalannak látom a helyzetet.Szerintem túl sok a szó ennyi.Az angolnak még a gondolata is melegséggel tölt el a némethez képest :(
2015. máj. 21. 21:53
 5/15 A kérdező kommentje:
Amúgy 17/L
2015. máj. 21. 21:54
 6/15 anonim ***** válasza:
Örülj neki, amíg egyszerre "csak" 80 szót kell megtanulni... mi 9.-ben angolból hetente tanultunk 3-400 szót, és ugyanúgy 20-at kérdezett belőle a tanár (amúgy angol kéttanos vagyok). De amúgy nem fogsz megbukni az átlagod alapján, csak a vizsgával ne rontsd le az átlagod.
2015. máj. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Angolból idén fogok felsőfokozni,szóval nekem ne mond mennyi szó van,mert én is tudom,de ez a német akkor is túlzás,szerintem!!!
2015. máj. 22. 16:29
 8/15 A kérdező kommentje:
Fejlemények:A tanár fogta magát és "órai inaktivitás" ürügyén bevágott +2 egyest így most 1.89-re állok...szerintetek?
2015. máj. 27. 16:10
 9/15 anonim ***** válasza:
Aha... szóval itt panaszkodsz, de az órán meg már nem dolgozol. Így sok értelme van a különóráknak.
2015. máj. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ez nagyon meg akar buktatni! Olyankor szoktak akármire egyeseket bevágni.
2015. máj. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!