Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Annyian írják, hogy anyanyelvi...

Annyian írják, hogy anyanyelvi szinten űznek egy bizonyos nyelvet Magyarországon élve, mennyi alapja lehet ennek?

Figyelt kérdés

Olyan sokszor olvasom itt, hogy anyanyelvi szinten beszél valaki akár több nyelvet is a magyaron kívűl, hogy elgondolkodok, valóban anyanyelvi szinten beszélnek, vagy csak azt hiszik. Egyébként a minap a fogalomnak utána jártam és azt írja, az beszél anyanyelvi szinten egy másik nyelvet, aki születésétől kezdve tanulja azt a másik nyelvet is, teljesen egyenértékűként a másikkal.

Aki pedig később tanulja meg, az csak majdnem anyanyelvi szinten tudhatja.

Szerintem az emberek nagy része túlozza a nyelvtudását és ha az adott nyelven anyanyelvi szinten beszélő emberekkel lenne körülvéve-tehát külföldön-akkor rádöbbenne, hogy mekkorát tévedett.

Mégis az emberek honnan veszik, hogy anyanyelvi szinten űzik a nyelvet?

Majd 10 éve élek külföldön, de nem merem azt mondani, hogy anyanyelvi szinten tudok.


2015. máj. 24. 23:31
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, én 3 nyelven tanultam, mindből van nyelvvizsgám, de németül nem tudok beszélni, elég passzív a nyelvtudásom. ellenben a munkahelyemen fordítok németből (nem fordító iroda vagyunk, csak néha szükséges), és néha komolyabb szövegeket is, pl. orvosi szöveget. De sokat szótárazok. Nem merem azt mondani, hogy tudok németül, pedig van nyelvvizsgám.


Angolul biztos a nyelvtudásom, spanyolul is elég jó. Ez az én értelmezésemben azt jelenti, hogy tudok eredeti nyelven zenét hallgatni, filmeket nézni (felirat nélkül), elolvasni magyarul ki nem adott regényeket. Ez messze nem anyanyelvi szint, és mint mondtam, az értelmezhetetlen is, de azért azt hiszem, meg lehet tanulni itthonról nagyon jól egy nyelvet. Nekem mindig csak ennyi volt a célom, hogy tudjak így olvasni, filmezni, zenét hallgatni, megnézzek mondjuk spanyolul egy interjút stb. Ezt lehetett itthonról is. Apán Németországban élt pár évet, azóta is németekkel dolgozik, de a kiejtése nem jó. És maga mondta, hogy rajta kívül alig tanult meg valaki rendesen németül, aki annak idején ugyanazon a helyen keresett állást, és kint élt pár évig. Szóval jól meg lehet tanulni egy nyelvet itthonról, de anyanyelvi szinten? Ráadásul akcentus nélkül? És kinek az anyanyelvére gondolsz? Arra a párizsi divattervezőre, aki olyan szín- és anyagneveket mond, amit magyarul se tudsz? Vagy a francia üzletemberére? Vagy a francia idiótára, aki maga is csak 300 szót tud?

2018. jan. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!