Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet megtanúlni...

Hogyan lehet megtanúlni anyanyelvi szinten angolul?

Figyelt kérdés
14èves srác vagyok, alap angol tudással rendelkezem, nagy álmom hogy anyanyelvi szinten beszèljek angolul(amerikai angol) mivel Amerikában szeretnék élni, de ebbe nem szeretnèk bele menni!Az lenne a kèrdèsem hogy ,ha lehetséges, akkor hogyan tanuljak?Mennyit tanuljak?Magyarországon élek tehát anyanyelvi környezet nelkul tudom hogy nehèz lesz!Köszönöm a segítséget!:)

2015. máj. 2. 00:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
14 éves vagy az még olyan kor amikor bőven nézhetsz dragon ballt meg hasonlókat. Viccesnek hangzik tudom, de a meséknek könnyű a nyelvezete és érdemes azokat nézni angol felirattal és próbáld kikövetkeztetni azokat a szavakat amiket nem ismersz ha magadtól jössz rá egy szóra nem szótárazol sokkal jobban rögzül. És ha már minden megy akkor próbálkozz rövid könyvekkel kaphatók boltban is direkt ilyen rövid történetes könyvek amik nyelvtanulásra jók, meg nézhetsz rendes sorozatot olyat amit mondjuk szeretsz. Csak az a lényeg hogy gondolkozz a szavakon próbáld szövegkörnyezet alapján vagy az eseményekből kitalálni. Ha szenvedős is, de próbáld magyar segítség nélkül a meséket tényleg könnyű a nyelvezetük, de ha végképp nem megy nézd meg magyarul és utána ugyanazt a részt angolul amíg nem megy.
2015. máj. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Mese/film/sorozat nézése angolul jót tesz a szókincsnek, és a nyelvtanba is egy kis rutint visz. De egyrészt a kiejtésed semmit nem fog fejlődni tőle, másrészt, ha anyanyelvi szint a célod, akkor a nyelvtani szabályokat is alaposan ismerned kell, nem csak filmekből elsajátított mondatszerkezeteket. Amit az első válaszoló írt az jó, de e mellé jön a rendes, szó szerinti tanulás, és a verbális készségfejlesztés (ergo: beszélsz aktívan angolul)
2015. máj. 2. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
56%
Előbb magyarul "tanúlj" meg anyanyelvi szinten.
2015. máj. 2. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%

az anyanyelvi szintrol mar lemaradtal, az csak kiskorban lehetseges.


Te akarmilyen tokeletesen is meg fogsz tanulni angolul, az akcentusodat soha tobbe nem tudod levetkozni, mert tul idos vagy.

2015. máj. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem még pont olyan korú, hogy valószínűleg akcentus nélkül is meg tudna tanulni.
2015. máj. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
65%

nem tudna.


4 eves kor folott mar nem megy.

2015. máj. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Szerintem lehetséges, minden csak akarat kérdése!

2015. máj. 2. 10:50
 8/17 anonim ***** válasza:
14 eves korban marad akcentus, meg ha angol nyelvteruleten el, akkor is. Elo pelda vagyok ra.
2015. máj. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
53%

Legegyszerűbb módja szüleid csak angolul beszéljenek hozzád... Mindennap használd a tanult szavakat.

Angolul nézd sorozatokat nem baj, ha nem érted 100 adjára érteni fogod. Valaki egy évig nem értett semmit kint...

Angol felirattal vagy nélküle fordíts sorozatokat. Mondd ki hangosan mondatokat ne csak magadban... Barátaiddal beszélgess angolul...

2015. máj. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem lehetséges, minden csak akarat kérdése!"


Speciel ez nem. 4 eves kor korul megszunik az agy azon kepessege hogy barmilyen hangot, kiejtest, nyelvet tokeletesen meg tud tanulni. Utana rogzul az anyanyelv hangkeszlete es kiejtese, idegeny nyelvet pedig csak akcentussal tudsz megtanulni.


Ami persze nem azt jelenti hogy nem tudsz megtanulni angolul, akar kivaloan is. Csak egy szuletett angol/amerikai 3 mondat utan ki fogja szurni hogy nem az anyanyelved az angol. Aki kicsit tajekozott meg azt is megmondja hogy magyar az anyanyelved.


De nincs ezzel semmi gond, neked nem kell ilyen messzire gondolkodnod, mert alapszinten beszelsz. Meg hosszu es kemeny munka all elotted.

2015. máj. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!