Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az amerikaiak tesznek különbsé...

Az amerikaiak tesznek különbséget will és be going to (gonna) közt?

Figyelt kérdés

Az angol nyelvben a jövő idejű fenyegetés a szabály alapján a willel történik, de már számtalan filmben hallottam az "I'm gonna kill you" kifejezést.

Hogy van ez?



2015. jún. 1. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:

én még nem hallottam ilyet, hogy jövő idejű fenyegetés :D

a will és a going to használatának meg vannak a szabályai, neten is megtalálod sok helyen leírva

nem attól függ, hogy fenyegetés-e vagy sem :)

2015. jún. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A going to jövőbeli tervet fejez ki, a filmekben meg szövegkörnyezet alapján valszeg egy nagydarab nigga mondja, aki csak ezt ismeri :)
2015. jún. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tesznek, bár általában mindkettő helyes.
2015. jún. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenre megvan a szabály, de hogy ne legyen egyszerű az életünk az élő beszéd egészen más.

Ebben az esetben egy anyanyelvű néha ezt néha meg azt mondaná. Ha valamilyen szabályt akarsz ráhúzni, akkor will esetében hirtelen döntés, míg going to-nál tényként közlöd mi fog történni.

Könyvből sajnos lehetetlen megtanulni az élő beszédet, rengeteg mindent használnak így vagy úgy, ami a könyvekben nincs leírva.

Az amerikai angolban pl az I have ige3 helyett rengetegszer egyszerű múltat használnak, pl ha azt akarod mondani, hogy "épp csak beköltöztem" az a nyelvkönyvben és Angliában I have just moved in, de Amerikában egyszerűen I just moved in, de ennél kacifántosabb dolgokat is lehet hallani. Amerikában gyakran hallani azt hogy: I have went, de hallottam már ugyan ezt Skóciában is.

2015. jún. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
GYakorolni kell.
2015. jún. 2. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!