Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek is teljesen...

Szerintetek is teljesen felesleges az angolon kívül nyelveket tanulni?

Figyelt kérdés
Szerintem manapság már elvárható, ha valaki valamit akar külföldön kezdeni, legalább angolul tudjon. Azt az egyet nem értem, ha angolul, mi értelme megtanulni még több nyelvet? Hiszen az angollal mindenhol tökéletesen megérteti magát az ember mindenhol.

2015. jún. 4. 09:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert az emberek értékelik,ha érted a nyelvüket. Olyan is van,hogy direkt nem akarnak angolul beszélni,ha mérgesek:) Amúgy meg nem mindenki beszél angolt külföldön sem, főleg az egyszerűbb emberek,de még irodisták se feltétlen.
2015. jún. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

"Szerintem manapság már elvárható, ha valaki valamit akar külföldön kezdeni, legalább angolul tudjon"

Ez itt, Európában és Észak-Amerikában igaz. Máshol nem feltétlenül. De mivel Magyarországon a "külföld" leginkább Európa, ezért nyugodtan mondhatjuk, hogy angol nyelvvel jól elvan az ember.

"Azt az egyet nem értem, ha angolul, mi értelme megtanulni még több nyelvet?"

Mert a világon nem csak az angol nyelv létezik.

"Hiszen az angollal mindenhol tökéletesen megérteti magát az ember mindenhol"

Megérteti, de nem tökéletesen. Német nyelvterületen gyrost tudsz venni angolul, tájékozódni is tudsz, de mondjuk egy munkafolyamat technológiai utasítását már nem érted meg. Ha pedig nem csak turistaként mész Németországba, hanem ott dolgoznál, esetleg itthon dolgozva külföldi céggel tartanál kapcsolatot, ahhoz már nem elég az általános nyelvtudás.

Persze, tudom, külföldön is mindenki tud angolul. Csak nem mindegy, milyen szinten. Az anyanyelvén általában mindenki jobban, pontosabban beszél, főleg, mikor azt kell elmagyaráznia, hogy hosszesztergálásnál egyszerű kontúrnagyoló helyett kontúrismétlő ciklust kellene használni (ez azért általában nincs benne a nyelvkönyvekben). Te is jobban jársz, ha érted, mit mond a német technológus, mintha ő megpróbálja lefordítani angolra, te pedig angolról magyarra. De ugyanez igaz a többi nyelvre is: ha érted, mit mond az anyanyelvi beszélő, könnyebb kommunikálni, mint ha mindketten idegen nyelvre fordítotok.

2015. jún. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Hiszen az angollal mindenhol tökéletesen megérteti magát az ember mindenhol."


Te voltál már valaha külföldön? Nem úgy nézem.

2015. jún. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egy orvosnak azért illik tanulnia latinul, különben nem fog átmenni az anat vizsgán - vagyis nem fölösleges
2015. jún. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Na meg egy operaénekes is vlmilyen szinten tudjon

olaszul, mert sok olasz nyelvű opera van

2015. jún. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kicsim, nagyon fiatal lehetsz.

A vilagon a legtobbet beszelt nyelv a mandari (kinai), utana a spanyol es csak UTANA jon az angol.


"mi értelme megtanulni még több nyelvet?" - neked semmi... az egvilagon semmi......

2015. jún. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Hogy mi értelme? Azt gondolom igaz a mondás: ahány nyelvet beszélsz,annyit érsz! Ezt persze nem szó szerint kell érteni,hanem úgy, hogy idegen ajkú emberrel (spanyol,német olasz stb.) sokkal könnyebb kapcsolatot teremteni, ha az ő nyelvén szólalsz meg,mert szinte azonnal észreveheted, hogy befogadóbb, barátságosabb, segítőkészebb, mintha egy közös közvetítő nyelven szólsz hozzá!Tehát elismer és partnerként és nem idegenként tekint rád! Ami a "tökéletes megértést" illeti, ez sántít! Jelenleg Németországban vendégeskedem, és mivel nagyon keveset tudok németül, ezért itt az első kérdésem mindenkihez, hogy: du you speak English!A válasz szinte mindig: "a little bit",esetleg: well, a bit.Ez lehet, hogy csak itt van így(Baden Wüttenberg tartomány)de azért már máshol is hallottam!
2015. jún. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha valamilyen angoltol eltero nyelvu orszagban akarsz dolgozni, akkor alap, hogy beszeld az ottani nyelvet. De ha megnezed a nemet tulajdonu magyarorszagi cegek allashirdeteseit, ott is elony, ha beszelsz nemetul (angol nelkul persze fel sem vesznek sok helyre, szoval ott is fontosabb).

Informatikaval foglalkozom, ebben a szakmaban mindenki beszel angolul a kinaiakat kiveve. Naluk megeri minden angol leirast leforditani, mert sokan vannak. Hatranya, hogy ha egy kinaival akarsz valamit elintezni, azt egy olyan tolmacson megy kereszul tudod csak megtenni, aki viszont a szakmahoz nem ert.

Vagy volt mar, hogy e-bayen rendelni akartam valamilyen alkatreszt kinai eladoktol (egyiktol rendeltem is korabban, csak beszallitot cserelt, es az elozo jo volt, az uj nem). 5-nek irtam levelet angolul, egyik sem ertette meg mit akarok (pedig sztem ertheto volt, eleg reszletesen kifejtettem).


Bandibá:

En is igy szoktam reagalni, ha egy kulfoldi leszolit :)

(pedig eleg sokszor kiderult mar, hogy jobban tudok az illetonel.)


#2:

Szerintem forditva, Nemetorszagban technikai dolgokhoz jobb az angol, a gyroshoz en inkabb a torok nyelvet tudnam ajanlani. :)

2015. jún. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Rengeteg olyan ember van aki irni olvasni sem tudod, szted ok mind tudnak angolul? Ha elmesz del-amerikaba es nem tudsz spanyolul v portugalul akk igen nehezen tudsz akarcsak harom mondatot elcsevegni. Az angol nem az egyetlen nyelv, max a leguniverzalisabb. Ha tobb nyelvet beszelnel (de ugy tippelem nem) akkor megismerkedhetnel tobbfele gondolkodasmoddal, tobb emberrel stb...
2015. jún. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!