Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angolban vannak olyan...

Az angolban vannak olyan szavak, melyek nem kaphatnak "-s" ragot többes számban?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom jó néhány ilyen szó van, köztük az information is.

2015. jún. 13. 23:53
 1/7 anonim ***** válasza:
33%

Az információnak alapesetben nincs többesszáma, ezért nincs rajta az "s", nem azért mert rendhagyó a ragozása.


Megjegyzem a nemzetközi angolban simán hozzácsaphatod azt az "s"-t, és a rendhagyó múltidőket is kivágjuk a francba.

2015. jún. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Van bőven. Ha idegen eredetű a szó, akkor sok esetben nem -s végződést kap a szó, hanem az angolok átvették a külföldiek többes számos alakját (ilyenek pl a latin eredetű szavak, így helyesen pl cactus - cacti, fungus -fungi, datum - data).


De például a megszámlálhatatlan főnevek trükkösek, mert nem feltétlen használunk többes számos alakot (information, milk) vagy csak többes számos alakban használjuk (pl news).

2015. jún. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Van.

ox - oxen

goose - geese

sheep - sheep

man - men

child - children

stb.

2015. jún. 14. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. "Megjegyzem a nemzetközi angolban simán hozzácsaphatod azt az "s"-t, és a rendhagyó múltidőket is kivágjuk a francba"


Úgy érted, a tört angolban. De abba a "please bwana no kill negro, negro no eat elephant" mondat is szuperül belefér.


Különben kérdező, te nyitottad meg szinte ugyanezt a kérdést már pár órával korábban?


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..


A válasz továbbra is az, hogy az information-féle szavaknak egyáltalán nincs többes számuk, sem s-sel, sem anélkül.

2015. jún. 14. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, tudom mert azt hittem, hogy nem kapok rá magyarázatot, de végül is megérkezett, de ezt a kérdést már azelőtt kiírtam
2015. jún. 14. 13:37
 6/7 anonim ***** válasza:

ma 03:11

Részelő szerkezettel meg lehet oldani: A piece of information. I have two pieces of news / information.

2015. jún. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Például (ezek itt külön csoportok):


cattle clergy folk gentry people police vermin


foot tooth goose louse mouse die


brace dozen head yoke gross stone


barracuda barramunda bass beluga carp cod elk fish mackerel plaice roe salmon trout és minden, ami –bok, -bock és –buck végű gazellaféle


pox


aircraft spacecraft hovercraft


cherubim, taliban (hogy ne csak latin és görög legyen)

2015. jún. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!