Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középszintű angol szóbeli...

Középszintű angol szóbeli érettségi szituációs feladat?

Figyelt kérdés
A szituációstól félek egy picit. Ott lesz majd egy sablon egy lapon nálam meg a tanárnál is? Régebben gyakoroltunk ilyesmit, de nem emlékszem pontosan. Talán volt egy fekete meg egy piros sor. Ott én leszek a piros? Vagy ez mindig változik? A gyengébbek kedvéért esetleg odaírják, hogy "examiner" (vizsgáztató)? Én pedig a student leszek vagy mi? :D

2015. jún. 21. 10:08
 1/2 anonim ***** válasza:
79%

nálunk úgy volt, hogy oda volt írva a feladat

nálam az, hogy a külföldi barátod Magyarországra látogat, mit ajánlasz neki, mit érdemes megnézni, milyen szállást válasszon és milyen magyar ételeket kóstoljon meg

csak persze angolul volt írva

ebből egyértelmű volt, hogy a tanár lesz a külföldi barát és nekem kellett tanácsokat adni

de külön nem volt írva semmi, gondolom feltételezték hogy mindenkinek érthető lesz :D

2015. jún. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk a szituációnál duplikálva volt a lap, tehát az egyik a tanárnál, a másikat pedig elém tolták. Először el kellett magamban olvasni a feladatot, értelmeznem, aztán kezdtük. Egyértelműen le vannak írva a szerepek. A szituációk elég gagyik, nekem pl. az volt, hogy egy novellapályázaton vagy min első lettem, és hogy három ajándék közül választhatok (azok fel voltak sorolva). A feladat az volt, hogy beszélgessek a barátommal (the examiner), mondjam el neki, hogy mit választottam és miért. Ő meg (a tanár) kérdezett párat, hogy de miért nem a másikat, mert hogy az jobb, és hogy nem snassz-e az, amit választottam. Ennyi. :)


Sok sikert!

2015. jún. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!