Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valóban ilyen rossz lenne az...

Valóban ilyen rossz lenne az Európai Uniós országok állampolgárainak nyelvtudása?

Figyelt kérdés

Az Európai Unióban élők 38 százaléka beszéli társalgási szinten az angolt, ezt az arányt azonban a skandináv országok húzzák fel, ahol akár a lakosság 80-90 százaléka is beszél valamilyen szinten angolul, míg itthon csupán 20 százalék


[link]


2015. jún. 28. 16:53
 1/6 A kérdező kommentje:
Egy másik cikkben meg azt olvastam,hogy az angol anyanyelvű országokban a lakosság 60!! százaléka nem beszél semmi idegen nyelvet,mivel az angol lett a domináns,ezért úgyérzik,hogy felesleges.
2015. jún. 28. 16:59
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez amúgy annyira nem meglepő, ha jobban belegondolsz. Skandináv nyelvű országok esetében, ha tudsz egy nyelvet, akkor annak van "rokon nyelve", amit szintén megértesz nagyjából. Van összehasonlítási alap. És ilyenkor még egy nyelvet megtanulni sokkal könnyebb. Például a határon túl élő magyarok esetében is ez a helyzet: ha valaki tud szlovákul, meg magyarul, akkor már az angolt megtanulni könnyebb, mert az agy rááll a nyelvtanulásra (erről régebben olvastam egy cikket, hogy ez tudományosan bizonyított, mert ilyenkor az agy egy bizonyos része "mutálódik").


Ahol meg az angol az anyanyelv, minek tanulna még egy nyelvet? Max ha ez a hobbija vagy szakmájába vág. Nem hiába világnyelv.

2015. jún. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezek szerint igen. De az igazsághoz hozzátartozik, hogy például nálunk még elég gyakori nyelv a német, ami árnyalja a képet. Persze lehetne tudni két nyelvet is, de egy normál iskolában egy diák egy nyelvet tanul, önerőből pedig elég drága egy tanár, így ha nem szükséges, akkor egy nyelv marad.


Azt hiszem hozzánk hasonlóan a csehek lehetnek a Németországgal való szomszédság miatt. A horvátok pedig inkább angolosak, ezért meglepett, hogy ilyen alacsony az angolt beszélők aránya náluk.


Én, mint németül beszélő sokszor tapasztalom, hogy úgy kezelnek, mintha nem beszélnék nyelvet, mert angolul nem tudok. Ez jelzi, hogy az oktatásban több angolra van szükség, illetve több angollal kapcsolatos programra.

2015. jún. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Mindenesetre én úgy gondolom,hogy minnél több nyelven beszél valaki,annál többet ér.

Mert lehet,hogy nem tudok megtanulni akcentus nélkül megtanulni angolul,de mellette beszélek pl németül is,és máris sokkal előrébb vagyok,mint a "csak" angol anyanyelvűek.

2015. jún. 28. 17:25
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 Ez azért nagyon erősen szakmafüggő. Én, mint programozó beszélhetek 10 nyelven is, nem fogok többet érni. Az esetemben elég az angol és persze a szakmai tapasztalat.
2015. jún. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért az túlzás, hogy a skandináv országok húzzák fel a statisztikát, Németországban is 50% fölött van az arány, és jó négyszer annyian laknak ott, mint egész Skandináviában együttvéve.


Angol anyanyelvűként meg felesleges idegen nyelvet tanulni, hacsak nincs az embernek valami speciális kulturális vagy intellektuális érdeklődése. Az emberek cirka 90%-ának nincsen.

2015. jún. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!