Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyik a hasznosab...

Szerintetek melyik a hasznosabb az eredményes nyelvtanulás szempontjából?

Figyelt kérdés

Alap angolom van, eltársalgok angolul, mondjuk A2-es szinten vagyok.

Várom a második gyermekünket, és van még 3 hónapom a szülésig.

Szeretnék annyira megtanulni angolul, hogy 3-4 év múlva ki tudjak menni dolgozni.

Ebben a 3 hónapban kb napi 1,5 óra, szülés után pedig rendszertelenül lesz időm tanulni.

Ebben a 3 hónapban üljek le, fogjak egy-két angol könyvet és haladjak sorban a leckékkel, pl igediők sorban,egyéb nyelvtani dolgok, mellette szótanulás, vagy jobban járnék, ha angol szövegeket/dalokat fordítanék le google segítségével és tanulnám meg azokból a szavakat?

Egyáltalán mennyire lesz fontos a nyelvtan élő beszédben?

Nyelvvizsgára nem lesz szükségem,csak a beszédre, esetleg írásra.


2015. jún. 30. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Az élő beszédben nem olyan fontos a nyelvtan, csak a legalapvetőbbek, amiket már most is tudsz. Megértik a hibás beszédet is. Inkább életszerűen tanulj, olvasás, dalok, filmek, játékok, internetes oldalak. A kedvencem az 5percangol.hu minden szinten életszerű, sokoldalú, szórakoztató. A nyelvtanra is rá tudsz keresni interneten.
2015. jún. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is kb napi másfél órát angolozom,én fogtam egy kezdő angol könyvet,és oldalról oldalra haladok vele,nekem ez így egyszerűbb sokkal,mintsemhogy én szedjek össze mindent a netről,ebben legalább van rendszer,mert a könyv logikusan építi fel az anyagokat. Ráadásul a szavak mondatokba vannak foglalva,így kb napi 5-10 új szót úgy tanulok meg,hogy nem kifejezetten a szavak tanulására fordítom az időt,hanem alapból a mondatokba van foglalva,amiket úgy variálok,ahogy szeretnék.


Ha pedig kikerülsz,akkor a nyelv úgy ragad majd rád,mint a kosz,és fél év kinntlét után lazán megcsinálod a középfokú nyelvvizsgát,ha szeretnéd majd.

2015. jún. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Van itthon elementary és pre-intermediate Headwayem és egy English grammar in use.

Ezen kívül igen, az 5percangol oldat néztem ki magamnak.

A present simple-t például onnan néztem ki.

Utolsó, te melyik angol tankönyvet használod?

2015. jún. 30. 12:48
 4/6 A kérdező kommentje:
Ezen kívül a Csengetett mylord részeibe szoktam belenézni angolul,mert azokat majdnem kívülről tudom magyarul.
2015. jún. 30. 12:50
 5/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

Én a Csordás Norbert féle angol könyvet használom. A kiejtést meg a netről tanulom. A forvo.com tökéletes erre a célra,valamint a kiejtés később a filmnézésből is átjön,meg majd keresek amerikai beszélgetőtársakat,mivel nekem az amerikai angol kell a munkám miatt.

2015. jún. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
És tudsz esetleg a penpalon kívül olyan oldalt, ahol adott országból való emberekkel lehet beszélgetni?
2015. jún. 30. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!