Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol középszintű nyelvvizsga?

Angol középszintű nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Érettségim 5-ös lett és gondolkodok azon, hogy tegyek e középfokú nyelvvizsgát. Azonban erről nem igazán tudok sok mindent, hogy milyen stb. ezért lenne néhány kérdésem, azokhoz, akik már megcsinálták, vagy bárkihez aki tud róla valamit:

1. Hogyan zajlik az egész ? Nehéz középszinten megcsinálni ?


2. Hallottam, hogy van EUROexam, ECL, Origó, TELC típusúak, meg C1, C2, B1, B2 dolgok. Ezek mégis miben különböznek egymástól ? Az összes közül ti melyik ajánljátok ?


A Debreceni Egyetem, jogi asszisztens szakára szeretnék majd menni, ami 2 éves, de utána nem igazán tudom, hogy hogyan tovább (sokan azt mondják, hogy rendes jogászként is alig lehet elhelyezkedni), szóval ezért csinálnám meg.



2015. júl. 1. 15:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Egy érettségi 5-össel nyert ügyed van (nekem 4-es lett az érettségi, de elsőre sikerült a szóbeli és az írásbeli nyelvvizsga is).


Az írásbeli úgy zajlik (persze miután interneten jelentkeztél és kifizetted a vizsgadíjt), mint egy átlagos sulis dolgozat megírása. Külön ültetnek mindenkit, aztán odaadják a feladatlapot, ami 4 részből áll: READING PT 1, READING PT 2, GRAMMAR és WRITING.


A szóbeli vizsga meg hasonló, mint az érettségi szóbelije, csak itt sokkal személyesebb és közvetlenebb a dolog (ORIGO-nál legalábbis). Annak a részei: BEMUTATKOZÁS, SZITUÁCIÓS GYAKORLAT és végül a KÉPLEÍRÁS, ahol nyilván nem arról kell beszélni, hogy mi van a képen, hanem a témáról, ami a képről eszedbe jut. Ezután jön majd a magnóhallgatás, ami szintén nem nehéz (az ORIGO-nál).


Vizsgaközpontokat tekintve eltérő, hogy kinek melyik a könnyebb.. Én TELC írásbelit csináltam (ennek a részeit írtam le fent).. nem volt egyszerű, de nekem ez jobban feküdt tematikailag és szerkezetileg. Szóbelinél meg az origo-t ajánlom, ott mindenki átmegy.. Nem mondják nehéznek a Dexam-ot sem, viszont szerintem ne menj BME-re, mert az szívás..

2015. júl. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Kösz a segítséget !:)

És nyelvvizsgánál is ugyanúgy adnak osztályzatot, vagy csak egy sima papír azt annyi ?

2015. júl. 1. 15:47
 3/24 A kérdező kommentje:
Ja, meg a B1-B2, C1-C2 eltudnád magyarázni ?
2015. júl. 1. 15:50
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Az interneten lesz elérhető kb egy fél hónap múlva az eredményed százalékosan és az, hogy átmentél-e vagy nem. Ha igen, akkor egy újabb hónap múlva meg is kapod a bizonyítványod (vagy elpostázzák, vagy neked kell vhol átvenned). Szóbelinél annyi a különbség, hogy ott már (origo-nál legalábbis) a beszélgetésetek után egy fél óra múlva kiteszik az elért pontjaidat, és azalapján már százalékot is számolhatsz, hogy mégis mennyit kell még elérned a magnóhallgatáson (ha kell még egyáltalán pont). Sok sikert, testvér! :D
2015. júl. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
B1, B2 stb. ezeket már tudom. xd
2015. júl. 1. 15:53
 6/24 A kérdező kommentje:

Értem.

Ha külföldre szeretnék kimenni dolgozni , akkor melyiket lenne a legcélszerűbb letenni szerinted ?(ORigo, EURO stb...)

2015. júl. 1. 15:57
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Az A1, A2 szint a teljesen alapszintet jelenti, ami itthon semmit sem ér, a B1 az az alapfokú nyelvvizsga, a B2 a középfokú (amire mentem, meg amit te is szeretnél letenni), a C1 pedig a felsőfok. A C2-ről nem beszélek, mert az már ilyen mesterfok, amit csak Budapesten lehet megírni.
2015. júl. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

köszi.:)

Vagy a nyelvvizsgát munkahelyen nem nézik, hanem ha mennék tövábbtanulni OKJ-s képzés után, akkor azt beleszámítják ?

2015. júl. 1. 16:02
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön egyértelműen a nemzetközi vizsgabizonyítványokat fogadják csak el, mint pl a TELC, valószínűleg az EUROexam is nemzetközileg akkreditált, aztán még vannak, de ha külföldre tervezel akkor mindenféleképpen a TELC-et javasolnám, de ha azt választod akkor két dologra nagyon figyelj! 1.: KOMPLEXEN kell letenned ahhoz, hogy nemzetközileg legyen akkreditált a bizi.. én is ebbe a hibába estem, hogy külön-külön akartam letenni, de úgy már nem nemzetközi vmiért... 2.: 2 év után lejár!
2015. júl. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
És ha nem továbbtanulni szeretnék menni, hanem külföldre ? AKkor meik típusú javasolt szerinted ?
2015. júl. 1. 16:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!