Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet az...

Mennyi idő alatt lehet az olasz nyelvet középfokon (B2) egyedül elsajátítani? A PONS - Nyelvtanfolyam kezdőknek könyv jó a bevezetéshez?

Figyelt kérdés

Eddig csak angolt tanultam, abból felsőfokon vagyok, napi szinten használom is.

Kedvet kaptam az olasz nyelv tanulásához.

Ezért felnőttként szeretném azt elsajátítani legalább középfokon.



2015. júl. 5. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Az olasz nyelvet viszonylag gyorsan meg lehet tanulni, de a tanuláshoz én inkább az Assimil olaszul könnyűszerrel-t ajánlanám.
2015. júl. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Megkérdezhetem, hogy miért ajánlod inkább az Assimil sorozatot a Pons helyett?

Azért kérdezem, mert meg akarom venni a kezdő csomagot, és lehetőleg a jobbat akarom, ha már belefektetek.


Köszönöm szépen a választ! :)

2015. júl. 6. 16:29
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a PONS kezdőt használtam, nemrég értem a végére. Az van ráírva, h 3 hónap alatt végig lehet csinálni, nekem is sikerült annyi idő alatt, még úgy is, hogy nem tanultam minden nap. De az csak egy erős A2 szintre visz el, B1-hez a haladó könyv is kell. Azzal kicsit lassabban lehet haladni, sok benne a fordítás, szótárazni kell rengeteget. Szerintem amúgy a nyelvtana elég a B2-es szinthez, az összes igeidőt átveszi a 2 könyv. Csak szavakat kell még pluszban tanulni. B1-es szint után Király Klára könyveit tudom ajánlani neked. (3 van) Szókincshez vagy neten keresgélsz vagy veszel egy tematikus szótárt, van 2 vagy 3 féle. Én az Olasz szókincs c.-t vetem meg. Attól függően, hogy mennyire könnyen tanulsz nyelveket és mennyi időt fordítasz rá, 1-1,5-2 év alatt el lehet érni a középfokot, otthon tanulva, tanár nélkül.
2015. júl. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az Assimil sorozatban több hangsúlyt fektetnek a nyelvtani szabályok magyarázatára és inkább a mindennapi szituációk begyakoroltatására mennek rá. Én eddig négy nyelvet tanultam meg ezzel a sorozattal és tényleg csak ajánlani tudom.
2015. júl. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocsi elírtam:) A Assimil sorozatban KEVESEBB hangsúlyt fektetnek a nyelvtani magyarázatokra.
2015. júl. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!