Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyivel nehezebb az emelt...

Mennyivel nehezebb az emelt angol érettségi, mint a középfokú angol nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Tudom kicsit máshogy néz ki az érettségi mint a nyelvvizsga, de azért én mégis kíváncsi lennék, hátha van valakinek itt tapasztalata.

Én nem rég raktam le a TELC-nél egy középfokút (írásbeli 81%, szóbeli 79%) és jövőre szeretnék emelt érettségit, de egy olyan 90-95% körül. Szerintetek lehetséges lenne?



2015. júl. 6. 18:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%

Az emelt szintű érettségi középfokú nyelvvizsgával azonos szintű. Tehát nem nehezebb/könnyebb. Úgy lehet közöttük különbség, mint akár egy azonos nyelvvizsgán belüli százalékos különbség, ami különböző szintű ismeretet mutat.


Ugye más tudást feltételez egy 60%-os, és mást egy 95%-os teljesítmény ugyanazon vizsgafajtában is.


Ha addig is tanulsz, hogy legalább szinten tartsd, akkor sikerülnie kell. Ha pedig jobb eredményt akarsz, akkor még fejlesztheted addig a szükséges területet.

2015. júl. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Csak elvileg azonos szintű, gyakorlatilag C1-be hajlik. Ilyen eredményhez nagyon fel kell kötnöd a gatyát, vagyis ahhoz, hogy ilyen eredményben bízhass, 100%-ra kell megcsinálnod a próbafeladatsorokat. A különbözet a stresszfaktor. Ehhez muszáj egy jó tanár, és a levélpontozás mégiscsak szubjektív, arra nem vehetsz mérget még jó felkészüléssel sem. Mint ahogy a listening-ben is mindig van olyan item, amit szinte senki nem ért. A readingben se egyértelmű, hogy valami nem igaz, vagy nincs benne a szövegben. A szóbelire is végig kell próbálni a gyakorlókönyvek összes feladatát, különös tekintettel a vitára. Ilyen feladat egyik nyelvvizsgán sincs. Szóval ez nagy falat, még anyanyelvűek se feltétlenül csinálják meg 100%-ra.
2015. júl. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
28%

Ha valóban a C1-be legalább csak hajlana, akkor miért "csak" középfokú nyelvvizsgával egyenértékű?


Ugyanis még ha 100%-ra írná is valaki, akkor is "csak" középfokú nyelvvizsgával egyenértékű. Vagyis az emelt szintű érettségi sem "hajolhat" C1-be jobban, mint ahogy egy 100%-ra teljesített középfokú nyelvvizsga

Tehát nem kell eltúlozni a dolgot.


#1

2015. júl. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Hajolhat vagy nem hajolhat, akkor is úgy van. Közismerten, szakemberek által elismerve és elemezhetően nehezebb, mint egy B2 nyelvvizsga, amik viszont egyre könnyebbek, mert biznisz, és olyanok is átmennek, akik egy középszintű érettségin se kapnak feltétlenül ötöst.
2015. júl. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Ja, és ha B2 és C1 között van a nehézsége, akkor nyilván nem érhet C1-es bizonyítványt.
2015. júl. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
12%

Viszont B2 szintű bizonyítványért (azzal egyenértékűért) sem kérhetnek annál magasabb szintű tudást... :)


Tudnál linkelni olyan forrást, ahol szakemberek leírják, hogy az emelt szintű érettségi követelménye magasabb a középfoknál...egyenesen C1-be hajló?

Tényleg érdekelne.

Előre is köszi.


#1

2015. júl. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
10/10 középiskolai tanár megmondja, hogy az emelt angol összehasonlíthatatlanul nehezebb a középfokúnál. :) nézz már meg egyet..
2015. júl. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
Valóban nehezebb, mint egy középfokú nyelvvizsga. Én 3 éve tettem középfokút (TELC), jövőre emeltezem angolból. Nem teljesíthetetlen az emelt szintű, de tényleg közelít a C1-es szinthez.
2015. júl. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

egyetértek azzal, hogy az emelt érettségi a közép- és felsőfok közötti szinten van, és az angoltanáraim is hasonlóképpen vélekedtek erről, ezért is készültem felsőfokú nyelvvizsgás feladatokkal is az érettségire.


egy év nagyon sok idő, szerintem ha célirányosan elkezdesz készülni akkor simán teljesíthető az a 90%. :)

2015. júl. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%
Az emelt érettségi közép és felsőfok között van, szerény véleményem szerint a felsőfokhoz közelebb, mint a középfokhoz. Középfokra készülő diákjaimnak néha adok emelt szintű érettségit, megszenvednek vele rendesen, mondom is nekik, hogy nem baj, a nyelvvizsga jóval könnyebb lesz. A 95 % necces, a 90 talán elérhető, de szerintem is keress egy jó angoltanárt, aki kimondottan erre készít fel.
2015. júl. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!