Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Sikerülhet a felsőfokú nyelvvi...

Sikerülhet a felsőfokú nyelvvizsga 1 éven belül?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 2,5 éve tanulok angolul (gyakorlatilag a nulláról kezdtem, általános iskolában németet tanultam), és meglett most májusban a középfokú angol nyelvvizsgám. A levélírás része szuperül ment, ahol értelemszerűen a nyelvtan és a helyesírás a legfontosabb, na meg hogy legyen egy alap szókincsem. Az 83%-os lett, valamint a hallgatás és a beszéd se lett rossz, a 2 összegezve 70%. Ami viszont nagyon rosszul sikerült az a reading volt (szövegértés), mert számomra ismeretlen szavak voltak benne, és azzal ment az idő hogy szótáraztam, gyakorlatilag időm sem volt befejezni, a végén csak random be"x"-eltem valamit. 44% lett, ami épphogy átmenő. (40%-tól az). Ez valószínűleg azért volt, mert nem tanulom annyi ideje az angolt, hogy tényleg nagyobb szókincsem legyen, szerintem ezzel van a legnagyobb gond.


Arra gondoltam, hogy ha sok angol filmet néznék és sokat olvasnék angolul, amiből kiszótáraznám az ismeretlen szavakat akkor szerintetek sikerülhetne egy éven belül a felsőfokú nyelvvizsga? Az angol nyelvtan viszont kivállóan megy. Elvileg a legnehezebb a középfokot megszerezni a nulláról, aztán nincs akkora különbség a közép - és felsőfok között. Ezt azért írom, mert nyelvtanilag mindkét fok nagyjából ugyanaz, ha az összes igeidőt tudom jól, értelemszerűen nem tudnak újat kérdézni. A legnagyobb változás a szavak terén van, rengeteg szót kell ismerni, sokkal többet mint a középfokon. Heti 3 órában tanulnánk az angolt + 1 fordítós óra lenne, na meg én szeretnék még rááldozni időt a könyvekkel/filmekkel.

Bocsánat, hogy hosszú lett csak szerettem volna részletesen ismertetni a helyzetet, tehát összefoglalva; a fent leírtak alapján szerintetek sikerülhet a nyelvvizsga?


2015. júl. 6. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem ha nem olyan fontos‚ akkor még várj vele egy kicsit. Vagy ha nagyon sürgős‚ akkor ne csak heti 3 órában +fordításos órában tanuld.

Remélem tudtam segíteni. Amúgy meg soksikert!

2015. júl. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pár napja olvastam egy kérdezőt, aki fél évet akart adni magának ugyanerre, és neki azt válaszolták, hogy persze, sikerülni fog. :D

Hanem ezt: "nyelvtanilag mindkét fok nagyjából ugyanaz, ha az összes igeidőt tudom jól, értelemszerűen nem tudnak újat kérdezni. A legnagyobb változás a szavak terén van, rengeteg szót kell ismerni, sokkal többet mint a középfokon." ...ezt honnan vetted? Nekem pont más a véleményem, pontosabban ami a nyelvtant illeti, középfokig egyszerű és rendszerben látható, aztán utána van ez is, az is, "elszigetelt" dolgok, amik semmihez nem kapcsolhatóak.

Persze, ha egy bizonyos nyelvvizsga-rendszerről tudod ezt, amit én meg nem is ismerek (hiszen annyi van, mint ében a fű), az más.

2015. júl. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 MrPifta ***** válasza:
Lehet, de foglalkozz is vele. Ha elég energiát fordítasz rá, meglesz.
2015. júl. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Középfokon azért pofonegyszerű szövegek szoktak lenni szövegértésnél - ne vedd kritikának, de ha olyan gyenge a szókincsed, hogy még ezt is agyon kellett szótáraznod, akkor heti 3 óra angoltanulás nem hiszem, hogy elég lenne egy év alatt a felsőfokig. Sikerülni persze sikerülhet, de énszerintem ennél nagyobb időráfordítást igényelne részedről a projekt.
2015. júl. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm a válaszokat.

Utolsó válaszoló! Azt elmondanám, hogy a gyakorlásnál ugyanannál a típusú feladatnál 70%-ot is elértem. (Volt hogy 80-at). Csak annyi, hogy a nyelvvizsgás szöveg valamiért nehezebb szavakat tartalmazott számomra, mint az előzőek. Pedig mint mondtam, tök ugyanaz a típus volt. Azért gondolom, hogy kicsi a szókincsem, mert van olyan téma amihez tökéletesen elég, de van olyan (mint a nyelvvizsgás), amihez nem túl nagy. Meg is lepődtem nyelvvizsgán hogy ilyen nehezen ment, mert amúgy viszonylag jól szokott. Szerintem az az ideális szókincs, ha nagyjából minden témához elegendő szót tud az ember. Na meg a vizsgahelyzet teljesen más, kicsit izgultam is, meg otthon nem percre pontosan mértem az időt, hanem megcsináltam annyi időn belül ahogy tudtam, nem kellet sietni (max pár perccel haladtam meg; 2-5p). Na igen, és a főprobléma az idő kevéssége volt.

2015. júl. 6. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!