Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Svédül tanulni érdemes?...

Svédül tanulni érdemes? Mennyire könnyű angol és némettudással? A többi skandináv nyelvet könnyű megérteni vele?

Figyelt kérdés

Tudok felsőfokon angolul és alapfokon németül, írott svéd szövegből már most értek dolgokat, első ránézésre olyan, mintha német szókincs lenne angol nyelvtannal.


Szerintem a svéd a leghasznosabb skandináv nyelv, mert azt beszélik a legtöbben, viszont ha valaha kivándorolnék abban a régióba, akkor Norvégiába szeretnék költözni, mert ott a legjobbak a fizetések, Svédországban pedig egyre rosszabb a közbiztonság a sok menekült miatt.


Hangzásra a svéd nyelv tetszik a legjobban, a norvég olyan semleges, a dán meg nem tetszik, szerintem ronda hangzású.


Szeretem a svéd disco és rockzenét pl. Basshunter, Finntroll (tudom, hogy finnek, de svédül énekelnek), norvég zenét még életemben nem hallottam, gyanítom ott nincs olyan nagy zenei élet.



Szerintetek kezdjek el tanulni svédül? Vagy inkább a norvégot válasszam?



2015. júl. 17. 11:57
 1/1 Ezeöccá ***** válasza:
100%

Szinte lényegtelen, hogy melyiket választod, kb. mindegyikhez ugyannyi anyagot találsz, nekem a svéd rádió műsorai jobban bejönnek, meg a svéd kiejtés is "szebb", de ez egyéni dolog.


Ha nincs hasznosabb ötleted, vagy más fontosabb tanulnivalód, nyugodtan kezdj el tanulni svédül, lehet, hogy nem jutsz vele messzire, de legalább megtanulsz egy nyelvet és belelátsz egy másik ország életébe, kultúrájába is.

Svéd rádió: sverigesradio.se

Norvég rádió: nrk.no


A finn rádiónak is vannak svéd műsorai: svenska.yle.fi ålandi rádiónak is: radiotv.ax

2015. júl. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!