Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok mondani nekem még...

Tudnátok mondani nekem még Stieg Larsson és Jo Nesbo íróhoz hasonló skandináv írókat akiknek jelent meg könyv itton és érdemes elolvasni?

Figyelt kérdés
2015. jún. 6. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Kicsit off leszek, mert nem olvastam Larsson és Nesbo könyveit, de épp most benne vagyok egy svéd író regényében, és nagyon tetszik.

Stefan Spjut: Skallo.


A molyon többféle kritikát kapott - néhányan kicsit lassúnak találják -, de nekem bejön. És szerintem izgalmas is. Nézz bele, hátha szimpatikus neked is.

2015. jún. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A lényeg, hogy skandináv és krimi legyen :) Ezért írtam Larsson-t és Nesbo-t példának.
2015. jún. 7. 09:12
 3/10 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi, ment a zöld kéz :)
2015. jún. 7. 09:17
 4/10 anonim ***** válasza:
Karin Alvtegen
2015. jún. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi^^ És melyik szerinted az itthon megjelent könyvei közül a legjobb?
2015. jún. 8. 09:16
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem rég kezdtem csak el skandináv krimiket olvasni, eddig csak kettőt olvastam, de nagyon megfogtak. Jo Nesbo-tól a Boszorkányszög volt meg, Karin Alvtegen-től pedig az Árnyakat. Fantasztikus volt, mindenképp ajánlom. Tömören az emberek közti kommunikáció hiányáról; az ösztönről, hogy még azért a kicsiért is képesek bármit megtenni, hogy megtartsák, ami kijutott nekik. Szinte egy jelentéktelennek tünő ember halálával az egész néma csend felborulhat.
2015. jún. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi :) Nesbo könyveit most fogyasztom :)
2015. jún. 9. 12:52
 8/10 anonim ***** válasza:
Erik Axl Sund. Most olvastam a bomlást. Ez is trilógia. Jo Nesbo-tól az összeset olvastam, nagyon tetszett. Larsontól is. Karin Alvtegentől a Kitaszított. Az is érdekes volt.
2015. aug. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Picur888 válasza:
Jussi Adler Olsen, ő is jó :)
2017. dec. 4. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 sellolany ***** válasza:

Hjorth & Rosenfeldt szerintem messze a legjobb.


A Millennium trilógia viszont nagyon gagyira sikerült, mégis világhírű. Tetovált lány, így ismertebb.

2023. febr. 11. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!