Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Manapság milyen nyelvet...

Manapság milyen nyelvet érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
Nulladikban sikeresen letettem az angol felsőfokúmat, ezért elhatároztam, hogy új nyelvet kezdek tanulni. Az iskolámban környezetvédelem, vegyészet szakon kezdek szeptemberben, ez az irány érdekel főleg.. Az iskolában azt hiszem, tanítanak németet, franciát, oroszt, és spanyolt szakkör szinten. Melyik nyelvet ajánlanátok elkezdeni?

2015. júl. 17. 22:23
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Attól függ hol/mit akarsz dolgozni.


Egyéb kitétel nélkül franciát és spanyolt nem.


Ha külföldre mennél vizsga után, akkor orosz vagy spanyol, francia meg még mindig nem.

2015. júl. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Nezd, en azt mondom azt tanuld amiben oromod leled. Irok egy peldat: lehet, hogy az orosz jobban hasznosithato a te szakteruleteden de ha franciat szeretnel tanulni es tetszik a nyelv, akkor nyilvan a franciabol sokkal jobb eredmenyeket fogsz elerni es ugyesebb leszel, mintha az oroszt valasztottad volna es mondjuk beszelned a nyelvet normalisan, de bicegve itt-ott.
2015. júl. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Európában általánosságba véve az angol-német-francia a leghatásosabb kombináció.

Továbbá a térségben még hasznos lehet az olasz, az orosz és egyéb szláv nyelvek.

Világszinten pedig még rengeteg további van amelyek közül válogathatsz, mint például a kínai, arab, portugál és zárójelben a spanyol (bár sokan beszélik, de nem túl sokra mész vele, túlértékelt divatnyelv).


De a választási lehetőségeid közül a német, a francia és az orosz közül válaszd valamelyiket szerintem. A leghasznosabb a német, de inkább azt válaszd, amelyik szimpatikusabb.

2015. júl. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Most én hiába mondom, hogy német, ha elsápadsz és kiver a verejték egy ilyen szótól:


Bundesausbildungsförderungsgesetzt


Landwirtschaftsausstellung


XD


Azt tanuld, amelyik tetszik.

2015. júl. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Cila123 ***** válasza:
14%
Legjobb, ha a kínait és az indiait, mert néhány év múlva ezek nélkül még A SZOMSZÉDBA SEM MEHETSZ.
2015. júl. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%

Angol, orosz, kínai, arab.


A sorrend felcserélhető.

2015. júl. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
0%

5-ös: olyan nyelv hogy indiai nem létezik.


Ezzel az orientációval én a németet javasolnám, a zöld gazdaság arra pörög leginkább. Oroszországban a környezettudatosság nagyjából szovjet szinten áll sokat ne várj tőle.

Hasonló szakterületen tevékenykedek, tanultam oroszul sokat, de még semmi hasznát nem vettem, most ki is hagytam egy évet, de nem tervezem újra kezdeni.

Sokan kicsit el vannak tévedve és nyomják ezt a tanulj oroszul meg arabul dumát. Hát... mondjuk az olaj iparban jól jöhet, de ha valami zöld csapáson indulsz el, semmiképp. Nem lehet általánosítani, és közel se akkora biznisz oroszul tudni, mint ahogy egyesek gondolják, főleg hogy az orosz gazdaság éppen fuldoklik a válságban :)

Mellesleg Eu-n belül könnyebb is mozogni.

Szerintem ess neki a németnek, a spanyol szakkörbe meg iratkozz be, hidd el kevés olyan alkalom lesz az életben mikor lesz időd nyelvet tanulni és fizetni se kell érte :)

2015. júl. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
némettel el lehet helyezkedni
2015. aug. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
45%
Oroszul igenis érdemes tudni. :)
2015. aug. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!