Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia középfok után melyik...

Francia középfok után melyik a könnyebb? Francia felsőfok vagy nulláról spanyol vagy német középfok?

Figyelt kérdés

Olyanokat kérdezek, akiknek van tapasztalatuk ezekből a nyelvekből.



A francia szavakkal nem vagyok kibékülve. Sokat kínlódok vele. Nem tudom, melyik lenne könnyebb: azt felsőre vinni vagy másik nyelvből középre.



2015. júl. 22. 15:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
spanyol közép. az szorgalmasabban tanulva nulláról akkor is meglehet egy év alatt, ha nem beszélsz semmilyen újlatin nyelvet. francia után kimondottan könnyű lesz. Ha németről van szó, akkor már lehet jobban jársz a francia felsővel, mert a német eleve jóval nehezebb, mint a spanyol, és ott nem sokat segít az előzetes francia, vagy más latin nyelv tudása, sőt annyira még a rokon angol se, inkább fordítva szokták ajánlani, német->angol sorrenddel.
2015. júl. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy régi kérdés, de azért leírom, mit gondolok. Az egy tévhit, hogy a spanyol könnyű. Jutottatok el már középfokon túl is? Akik igen, tudják miről beszélek. Csak mert az elején könnyűnek tűnik, nem biztos, hogy a végén is az.

Ettől függetlenül francia után helyesírásában meg a szókincsében könnyebb lesz megtanulni. De azért küzdeni itt is kell keményen! (ld. 18 igeidő, sok rendhagyó ige, subjuntivo)

¡Hasta luego, amigos!

2017. máj. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!